Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 listopada 202217:33

Radni raciborskiej opozycji: Polowy kłamie

Radni raciborskiej opozycji: Polowy kłamie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Radni opozycyjnych wobec prezydenta a jednocześnie rządzących w Radzie Miasta klubów Razem dla Raciborza i Radnych Niezależnych M. Fity zorganizowali dziś, 10.11., krótki briefing pod bilbordem Dariusza Polowego. Wybrali ten przy tzw. Czarnym placu na Ostrogu.

Bilbordy Dariusza Polowego wyjechały na miasto 7 listopada. Są na nich nazwiska radnych opozycji i informacja, że to przez nich właśnie nie będzie w Raciborzu krytego lodowiska. Czytaj: List do redakcji od Dariusza Polowego w sprawie bilbordów

Polowy kłamie - to można było wyczytać na kartkach, które mieli dziś radni. Media zwołano na konferencję przy starej Rudzkiej/Armii Krajowej raptem godzinę przed jej rozpoczęciem. Obawiano się, że po wcześniejszej informacji do redakcji prezydent dowie się o briefingu i wywiezie swój bilbord. Na szczęście stał na miejscu. W jednej oponie brakowało zresztą powietrza. Wywózka nie byłaby więc taka szybka.

Stawiła się cała dwunastka wymienionych na bilbordach radnych. Za uchwałą w sprawie wstrzymania budowy lodowiska głosowała co prawda również radna Justyna Henek-Wypior, ale jej akurat Dariusz Polowy nie wymienił w swojej kampanii. Radna podpisała się jednak pod poniższym oświadczeniem do mediów.

Racibórz 10.11.2022 r.

Szanowni Mieszkańcy Raciborza,

Naszą wspólną decyzję, rozważną i przemyślaną, zgodną z wolą większości raciborzan podjęlibyśmy jeszcze raz. Budowa nowego lodowiska u mieszkańców naszego miasta budzi wiele różnych emocji. Zwłaszcza w sytuacji, w której raciborzanie oraz firmy prowadzące tu działalność gospodarczą borykają się z problemem drastycznych podwyżek cen energii elektrycznej, gazu i ciepła.

Radni zgodnie, ponad podziałami zawarli w 2021 r z Prezydentem kompromis w sprawie warunków budowy obiektu, akceptując wydatek w budżecie w wysokości 12 mln. zł. Pomimo zawartego porozumienia Prezydent po czasie proponuje nowe, kosztowne rozwiązanie za 24 mln. zł, budzące sprzeciw nasz i wielu mieszkańców Raciborza. Odrzuciliśmy tą nieracjonalną propozycję, podkreślając wolę budowy lodowiska za 12 mln zł, w wersji wspólnie uzgodnionej.

Minęły kolejne, bezczynne miesiące, po których Prezydent bez uprzedzenia i rozmowy z radnymi Rady Miasta zrywa zawarty wcześniej kompromis. Ogłasza przetarg na warunkach dalece odbiegających od wspólnych założeń i ustaleń – powracając do pierwotnych rozwiązań technicznych, na które radni od samego początku nie wyrażali zgody.

Nie godzimy się na takie rozwiązanie, tj. budowę lodowiska z brezentowym zadaszeniem, niewymiarowego i kosztownego w utrzymaniu, lodowiska za 12 mln. zł w standardzie wcześniej proponowanym za cenę 5 mln. zł. Lodowiska mniejszego niż obecny Piastor. Niestety to upór Prezydenta oraz jego cyniczna gra, której celem jest wprowadzenie mieszkańców w błąd doprowadziły do tej sytuacji. Zadać należy pytanie czy Prezydent okłamuje mieszkańców, a jeśli tak, to dlaczego?

Czy Prezydentowi Polowemu na pewno zależy na zbudowaniu lodowiska, czy tylko na budowaniu nowej zafałszowanej rzeczywistości, opierającej się na manipulacji, półprawdach i pomawianiu tych, którzy myślą inaczej i mają do tego określony prawem mandat? Zapraszaliśmy publicznie Prezydenta Polowego do „stołu rozmów”, zawsze można znaleźć wspólne, satysfakcjonujące mieszkańców rozwiązanie. W swoim zwyczaju pozostawił je bez odpowiedzi.

W obecnej, trudnej sytuacji i przy takim sposobie uprawiania „dialogu” przez Prezydenta Polowego ponownie podjęlibyśmy tę samą decyzję.

Radni Rady Miasta Racibórz
Marian Czerner, Anna Szukalska, Michał Szukalski, Henryk Mainusz, Marcin Fica, Justyna Poznakowska, Mirosław Lenk, Michał Kuliga, Eugeniusz Wyglenda, Paweł Rycka, Irena Białuska, Justyna Henek - Wypior

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności3 grudnia 202218:54

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. stanislaw-zory.pl
Aktualności3 grudnia 202209:26

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką?

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał RPP/fot. Victoria_Watercolor/pixabay.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 grudnia 202215:58

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO]

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po wielu latach starań boisko Unii Racibórz przy ulicy Srebrnej przejdzie gruntowny remont. Dziś, 3 grudnia 2022, rozegrano spotkanie pożegnalne. Zmierzyły się zespoły młodzików Unii i Górnika.

opr. (greh), fot. Piotr Bednarz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.