Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 października 202217:17

Na zamku dyskutowano o zdrowiu psychicznym

Na zamku dyskutowano o zdrowiu psychicznym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Powiat Raciborski, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu oraz Zamek Piastowski w Raciborzu zaprosili w piątek 7 października do sali konferencyjnej na Zamek Piastowski w Raciborzu na konferencję poświęconą tematyce zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży, a także zagrożeniom związanym z kryzysami psychicznymi oraz możliwościami przeciwdziałania im. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda.

Konferencja rozpoczęła się od powitania prelegentów oraz uczestników, którego w imieniu Starosty Raciborskiego - Grzegorza Swobody dokonał dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu - Łukasz Kandziora. Następnie licznie zebrani uczestnicy wydarzenia wysłuchali trzech prelekcji, które wygłosili: Franciszek Małecki-Trzaskoś „Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle - efekty kolejnej reformy w systemie ochrony zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży na przykładzie województwa śląskiego i powiatu raciborskiego”, dr n. hum. Agnieszka Pasztak - Opiłka „Ból, który uśmierza ból… Samouszkodzenia w grupie dzieci i młodzieży” oraz Barbara Molęda - Kusidło „Jak skutecznie obniżyć statystyki – propozycje działań profilaktycznych”.

Franciszek Małecki-Trzaskoś, neuropsycholog, antropolog i zarazem prezes zarządu Instytutu Badań i Analiz Działalności Jednostek Samorządu Terytorialnego. Od lat analizuje dane dotyczące liczby samobójstw i prób samobójczych, opierając się o dane zarówno policyjne, jak i pochodzące z Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Posiada piętnastoletnie doświadczenie trenerskie. W latach 2017-2022, w szkoleniach prowadzonych przez Franciszka Małeckiego-Trzaskosia, brało udział ponad 8000 pracowników wymiaru sprawiedliwości, administracji zespolonej oraz instytucji pomocy społecznej a także placówek oświatowych i publicznych służb zatrudnienia.

dr n. hum. Agnieszka Pasztak - Opiłka, prezes Centrum Navigare i Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Pozytywnego Rozwoju Navigare w Dąbrowie Górniczej. Psycholog kliniczny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikowany terapeuta TUS. Wieloletni trener, nauczyciel akademicki, z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu wykładów, warsztatów i szkoleń skierowanych do różnych grup odbiorców. Członek i członek zarządu wielu towarzystw naukowych, członek Komitetu Ekspertów Fundacji Od-Waga przy Biurze Społecznego Rzecznika Praw Osób Chorych na Otyłość w Warszawie. Autorka kilkudziesięciu publikacji (książek, artykułów) i wystąpień konferencyjnych w kraju i za granicą.

Barbara Molęda - Kusidło, psycholog, interwent kryzysowy, mediator, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Od 2015 roku zawodowo związana z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, gdzie stworzyła i koordynuje zespół ds. Interwencji Kryzysowej. Ukończyła szereg specjalistycznych szkoleń z zakresu pracy z traumą, zaburzeniami emocjonalnymi, uzależnieniami, pracą z osobami w kryzysach. Terapeuta EMDR, certyfikowany terapeuta VR. Prowadzi grupy wsparcia dla młodzieży, warsztaty dla rodziców, terapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych, szkoli specjalistów. Specjalizuje się w pracy z osobami z traumatycznymi doświadczeniami, problemami suicydologicznymi, zaburzeniami emocjonalnymi, a także uzależnieniami od nowych technologii.

Autor: materiał prasowy Zamku Piastowskiego, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności3 grudnia 202218:54

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. stanislaw-zory.pl
Aktualności3 grudnia 202209:26

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką?

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał RPP/fot. Victoria_Watercolor/pixabay.com
Aktualności2 grudnia 202220:49

Moczka od Jabłonek, karoca i rozświetlona choinka

Moczka od Jabłonek, karoca i rozświetlona choinka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. w, Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 grudnia 202216:38

Krzanowicki akcent na Lichterfest 2022 w Salzbergen

Krzanowicki akcent na Lichterfest 2022 w Salzbergen - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
K. Pawliczek-Błońska
Reklama
Sport3 grudnia 202215:58

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO]

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po wielu latach starań boisko Unii Racibórz przy ulicy Srebrnej przejdzie gruntowny remont. Dziś, 3 grudnia 2022, rozegrano spotkanie pożegnalne. Zmierzyły się zespoły młodzików Unii i Górnika.

opr. (greh), fot. Piotr Bednarz
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.