ROZBITKOWIE od niedzieli w lesie Obora

- Kiedy pojawiają się moje rzeźby w przestrzeni publicznej, milknie mój komentarz: widz i rzeźba mają sobie więcej do powiedzenia niż by to zrobiła moja narracja. Czeka ich wiele pytań, na które muszą znaleźć swoją odpowiedź, ale dzięki temu odkrywają pokłady emocji, których ja nie dostrzegłem skupiając się nad formą i przekazem - przekonuje artysta.
Arboretum Bramy Morawskiej zaprasza na wernisaż wystawy ROZBITKOWIE autorstwa Czesława Podleśnego. Początek o godzinie 15:00 na polanie wypoczynkowej koło Zaczarowanego Ogrodu. Instalacja stanie przy Stawie Szuwarowym (nad Zaczarowanym Ogrodem), gdzie będziecie mogli ją oglądać przez cały październik.
Czesław Podleśny - urodzony 1959 r. w Rybniku, syn górnika, rzeźbiarz, rysownik, malarz, poeta. Uczył się w Liceum Antoniego Kenera w Zakopanem, w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od trzydziestu czterech lat prezentuje swoje prace na międzynarodowym rynku sztuki. Poza dziesiątkami wystaw indywidualnych brał udział również w ponad stu wystawach zbiorowych. Uczestniczył w pięćdziesięciu międzynarodowych sympozjach artystycznych w Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Francji, Rosji, Danii, Holandii, Anglii, Włoszech, Korei Południowej, USA, Turcji, Ukrainie, Finlandii, Hiszpanii. Jego prace znajdują się w Muzeach w Katowicach, Białej Podlaskiej, Wrocławiu, Penzie (Rosja), Seulu (Korea Południowa) oraz w kolekcjach prywatnych na całym Świecie. Nagradzany kulturalnymi stypendiami Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz nagrodami artystycznymi. Rezydent amerykańskich uczelni artystycznych: Maryland Institute College of Art., Clay Studio, Philadelphia, Tuscarora Pottery School, Nevada. Doktor sztuki. Twórca happenigów artystycznych: „Detronizacja”, „Muzyka maszyn”, „Płonące rzeźby”. Pomysłodawca, twórca i koordynator Przestrzeni Sztuki WL4 w Gdańsku. Obecnie wiceprezes Stowarzyszenia WL4 Przestrzeń Sztuki działającego w budynku Mleczny Piotr na terenie Stoczni Cesarskiej. Jego prace poza wystawami można zobaczyć na ekspozycjach stałych w gdańskim Office Island i przestrzeni publicznej Stoczni Cesarskiej oraz La an der Thaya w Austrii.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany