Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 października 202209:15

Tauron podpowiada jak o 30 proc. zmniejszyć zużycie energii

Reklama
Racibórz:

Najtańsza energia to ta zaoszczędzona - przekonuje TAURON w kolejnym poradniku skierowanym tym razem do biznesu.

Nawet o 30 procent może obniżyć rachunki za energię firma, która wdroży rozwiązania optymalizujące ich zużycie – podkreślają eksperci energetycznego lidera w ebooku dla biznesu. Audyt energetyczny i wprowadzone w jego wyniku rozwiązania proefektywnościowe potrafią wygenerować dla firmy znaczą redukcję zużycia energii.

Ile zużywasz prądu? Tauron udostępnił także specjalną stronę dla klientów indywidualnych

Z wysokimi cenami energii elektrycznej zmaga się dziś cała Europa. To efekt wielu wydarzeń zewnętrznych, na które sektor elektroenergetyczny nie ma wpływu, takich jak wojna w Ukrainie, kryzys energetyczny i surowcowy wywołany przez Rosję oraz ciągle zaostrzająca się polityka klimatyczna Unii Europejskiej. Dlatego rząd zaproponował szereg rozwiązań prawnych, aby ochronić klientów indywidualnych oraz biznesowych przed wysokimi cenami energii elektrycznej.

- Musimy wrócić do podstawowych pojęć takich jak bezpieczeństwo energetyczne, czyli konieczności zapewnienia energii elektrycznej po akceptowalnych społecznie cenach. Dziś spółki energetyczne muszą ustalać ceny zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, a europejskie mechanizmy giełdowe uniemożliwiają spółkom energetycznym obniżanie cen. W sytuacji, kiedy Rosja prowadzi wojnę hybrydową z Europą wykorzystując surowce naturalne ten unijny mechanizm dławi europejską gospodarkę - mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu Grupy TAURON. – Dodatkowo efektywne korzystanie firm z zasobów energetycznych jest szczególnie istotne dla ograniczenia kosztów działalności każdego przedsiębiorstwa. Dlatego wspieramy wdrażanie rozwiązań z zakresu zwiększania efektywności energetycznej, przynoszących realne oszczędności w biznesie – wyjaśnia szef energetycznej grupy.

Dlatego TAURON zachęca firmy do rozwiązań zapewniających wyższą efektywność energetyczną. Przykładowo są to rozwiązania pozwalające ograniczyć straty energii albo nowe rozwiązania, które w efekcie pozwalają zmniejszą zużycie energii lub też zwiększą efektywność konkretnych procesów w firmie. Jedną z optymalizacji jest inteligentne zarządzanie istotnymi systemami w dużych obiektach, które efektywnie dostosowuje zużycie energii i ciepła do zmiennego obciążenia obiektu. Rozwiązanie to pozwala efektywniej zarządzać układami ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji w budynkach wielkokubaturowych, takich jak centra handlowe, biurowce, hale sportowe i widowiskowe.

Wykorzystywane w ramach tej usługi dodatkowe urządzenia pomiarowe, które badają temperaturę, wilgotność czy stężenie CO2 dostarczają do systemu dodatkowe szczegółowe dane, dzięki którym możliwe jest bardziej efektywne sterowanie urządzeniami, a co za tym idzie, optymalne zużycie mediów. Algorytmy zarządzania zużyciem mediów energetycznych są przygotowywane indywidualnie dla każdego klienta.

Sprawdź, jak zaoszczędzić

Niektóre rozwiązania, pomagające obniżyć zużycie mediów w firmie, są proste do wdrożenia, ale nie zawsze oczywiste, dlatego warto przeprowadzić audyt energetyczny w swojej firmie.

Audyt energetyczny to inaczej przegląd i ocena bieżącego zużycia energii w firmie. W jego efekcie eksperci proponują rozwiązania, które mają poprawić efektywność energetyczną i znaleźć potencjalne oszczędności w zużyciu energii. Audyt może dotyczyć całego przedsiębiorstwa - obejmuje wtedy obiekty, procesy technologiczne lub produkcyjne, konkretne urządzenia i instalacje, lub też badać tylko jedno przedsięwzięcie, które ma służyć poprawie efektywności energetycznej. Audyt energetyczny powinien być pierwszym krokiem w kierunku efektywnego zużycia energii przez każdą firmę.

- Skala korzyści związanych z wdrożeniem optymalizacji zużycia mediów energetycznych, zależy od charakteru prowadzonej działalności gospodarczej oraz specyfiki obiektu, ale jak pokazują wdrożone przez naszych ekspertów rozwiązania sama optymalizacja związana z zarządzaniem energią pomaga obniżyć zużycie ciepła i energii elektrycznej w firmie nawet o 30 procent – mówi Tomasz Lender, wiceprezes TAURON Sprzedaż, odpowiedzialny za rynek biznesowy. - Dzięki audytowi i wdrożeniu rekomendowanych rozwiązań, takich jak modernizacja rurociągu powietrza jeden z naszych klientów zredukował zużycie energii o 440 MWh w ciągu roku, a jeszcze inny zmniejszył zapotrzebowanie na energię, aż o ponad 470 MWh, dzięki zastosowaniu kurtyn powietrznych. Rozwiązania oszczędnościowe dobierane są każdorazowo indywidualnie dla firmy, przynosząc jak widać na przykładach znaczącą skale oszczędności – wylicza Lender.

Eksperci TAURONA przygotowali darmowy e-book dotyczący audytu energetycznego dla firm. Materiał jest dostępny na stronie internetowej biznes.tauron.pl/ebook.

Autor: mat. prasowe Tauron, fot. pixabay.com/ColiN00B, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności3 grudnia 202218:54

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. stanislaw-zory.pl
Aktualności3 grudnia 202209:26

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką?

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał RPP/fot. Victoria_Watercolor/pixabay.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 grudnia 202215:58

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO]

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po wielu latach starań boisko Unii Racibórz przy ulicy Srebrnej przejdzie gruntowny remont. Dziś, 3 grudnia 2022, rozegrano spotkanie pożegnalne. Zmierzyły się zespoły młodzików Unii i Górnika.

opr. (greh), fot. Piotr Bednarz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport4 grudnia 202221:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.