Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 sierpnia 202218:21

Karmnik dla kur – jaki wybrać?

Karmnik dla kur – jaki wybrać? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Jeśli dotychczasowe wyposażenie fermy drobiu swoje lata świetności ma już za sobą, to dobra okazja do wymiany sprzętu nie tylko na nowszy, ale przede wszystkim na bardziej nowoczesny i wygodniejszy w obsłudze. Do podstawowego wyposażenia należą karmidła. W sklepach rolniczych można znaleźć dziesiątki modeli karmników dla drobiu. Które z nich będą najbardziej odpowiednie? Jakie akcesoria warto wybierać? Podpowiadamy. 

Karmnik dla kur duży

Największe modele karmideł mogą mieć nawet 50 litrów pojemności. Zazwyczaj są to karmidła automatyczne. Zbudowane są z zasobnika mogącego pomieścić nawet 35 kg paszy oraz z wieka i podstawy z nóżkami. Wykonane są z tworzyw sztucznych, których zaletą jest szybkie czyszczenie. Działanie poidła automatycznego opiera się na zasadzie grawitacji. Wystarczy wsypać karmę do zasobnika, a ta będzie automatycznie wpadać do przegródek, nie wysypując się z nich. Co ważne, tego rodzaju karmidła skonstruowane są w taki sposób, żeby stały stabilnie, nawet jeśli w środku znajduje się już niewiele karmy. Poidła automatyczne w większych rozmiarach można zakupić przez Internet, w sklepie rolniczym: https://lewmik.pl/kategoria/karmidla-dla-zwierzat.

Karmnik dla kur 20 litrów

Karmniki 20-litrowe to jedne z bardziej uniwersalnych modeli, sprawdzą się w średniej wielkości gospodarstwach. Składają się z zasobnika i kratownicy. Działają podobnie jak karmidła automatyczne. Jedyne co musi zrobić hodowca, to napełniać zbiornik paszą i regularnie wykonywać czyszczenie. Zaletą karmidła 20-litrowego, które można zamówić na tej stronie: https://lewmik.pl/kategoria/karmniki-dla-kur jest możliwość regulacji wysokości podstawy, dzięki czemu można dostosować parametry karmidła do potrzeb zwierząt. Co ważne, karmidło można również podwiesić. W sklepie: https://lewmik.pl/ dostępne są karmidła 20- i 22-litrowe w różnych wariantach: z nóżkami lub bez, ocynkowane, z tworzyw sztucznych, do postawienia lub do podwieszenia.

Karmnik dla kur z butelki

Karmniki butelkowe to propozycja odpowiednia dla właścicieli mniejszych gospodarstw. Tego rodzaju karmidła przeznaczone są przede wszystkim dla kurcząt. Obsługa jest bardzo prosta. Trzeba jedynie napełnić butelkę paszą i nakręcić podstawę, a potem odwrócić karmidło i ustawić je na podłodze. Karma będzie wpadać do przegródek. Karmidła butelkowe zazwyczaj sprzedawane są w wersji przeznaczonej na jeden kilogram lub na półtora kilograma paszy. Ich zaletą jest niska cena. Takie karmidło można nabyć zaledwie za kilkanaście złotych. 

Poidełko i karmnik dla kur

W niektórych sklepach rolniczych oferowane są gotowe zestawy składające się z poidła i karmidła dla drobiu. Dzięki temu zarówno karmidło, jak i poidło będą miały tę samą pojemność, podobny wygląd i będą działać na tej samej zasadzie, co pozwoli usprawnić wykonywanie codziennego obrządku. Zakup gotowych kompletów pozwala też zaoszczędzić czas potrzebny na szukanie odpowiednich modeli. 

Karmnik – korytko

Opisane wyżej modele nie wyczerpują jeszcze wszystkich opcji wyboru. W ofercie są też tradycyjne korytka z podziałkami. Tego rodzaju karmidła są proste w obsłudze i tanie, ale zajmują więcej miejsca niż poidła automatyczne i zasypowe. Korytka można łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy zdjąć górną kratkę i wyczyścić obydwa elementy. Konstrukcja korytka została wyprofilowana w taki sposób, żeby karmidło nie przechylało się na boki, nawet, jeśli w środku pozostało mało zawartości.

Karmnik ocynkowany

Większość karmideł wykonuje się obecnie z tworzyw sztucznych, ale dostępne są także modele ze stali ocynkowanej. Ten rodzaj karmników jest wytrzymały na uszkodzenia i warunki atmosferyczne oraz łatwy w dezynfekcji. Trzeba jednak pamiętać, że poidła ze stali są cięższe niż te wykonane z tworzyw sztucznych. Dostępne są w wersji 22- i 37-litrowej. Można stosować je w zagrodach domowych lub na fermach. 

W sklepach rolniczych znajdziemy wiele rodzajów karmideł dla drobiu. Dostępne są małe modele na potrzeby prywatnych gospodarstw oraz karmniki automatyczne i duże karmniki zasypowe, które najlepiej sprawdzą się na fermach. Co ważne, wszystkie te akcesoria można zamówić online, wygodnie i bez tracenia czasu na dojazdy do sklepu. 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.