Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 sierpnia 202209:31

Zima budzi obawy. Czy w raciborskich szkołach będzie ciepło?

Zima budzi obawy. Czy w raciborskich szkołach będzie ciepło? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Radni uważają, że przygotowania do sezonu grzewczego powinny być przedmiotem dyskusji na sesji. Obawiają się, że wróci nauczania zdalne.

- Czy byliby państwo zainteresowani, by we wrześniu poświęcić jeden punkt sytuacji, a w zasadzie naszemu przygotowaniu do zimy. Mówi się, że jeśli w szkołach będzie zimno, to wróci nauczanie zdalne. Co państwo na to? – pytał na komisji gospodarki radny Piotr Klima.

- Myślę, że wrzesień to trochę za szybko. Będą uchwalane dodatkowe rozwiązania, więc wydaje mi się, że odpowiedniejszy będzie październik – stwierdził Mirosław Lenk, były prezydent i szef komisji budżetowej.

Katarzyna Polak, szefowa wydziału ochrony środowiska, powiedziała, że nie jest w stanie udzielić odpowiedzi. - Możemy, jako wydział przygotować dane odnośnie do tego, co dotyczy nas, patrząc na to z perspektywy dodatku węglowego. Niestety, nie posiadamy informacji w temacie bezpieczeństwa energetycznego – powiedziała.

- Myślę, że temat jest warty przedyskutowania. Ceny rosną, a przedszkola i szkoły mają swoje budżety, ustalone już osiem miesięcy temu. Już teraz słyszymy, że trzeba będzie dokładać do zapłaty za energię w placówkach samorządowych. Dodatkowo, nie można rezygnować z przyjętych rozwiązań dotyczących zmiany źródeł ciepła, bo się cofniemy tak daleko, że nie damy rady z tego wyjść – stwierdził były włodarz Raciborza, po czym przewodniczący Piotr Klima zakończył dyskusję w tym temacie.

Na komisji nie było prezydenta ani żadnego z jego zastępców.

Autor: (greh), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności2 lipca 202613:46

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO]

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Pałacu Ślubów odbyła się dziś, 2 lipca, uroczystość jubileuszy małżeńskich. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyli jubilatom II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz prezydent Raciborza, Jacek Wojciechowicz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.07.2026
2 lipca 202619:22

Nasz Racibórz 03.07.2026

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.