Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 sierpnia 202211:42

Baśniowe Lato z Biblioteką w podróży do Wiosek Świata

Baśniowe Lato z Biblioteką w podróży do Wiosek Świata - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Istnie afrykańskie temperatury powitały uczestników Baśniowego Lata z Biblioteką w parku edukacji globalnej Wioski Świata w Krakowie. 18 sierpnia udali się tam z wycieczką by zajrzeć do sześciu przykładowych domów z różnych części świata i wziąć udział w warsztatach. Równie gorąco było podczas wtorkowych zajęć w bibliotece, które zabrały dzieci w podróż do Indii.

Fascynujące indyjskie zwierzęta

Gdzie leżą Indie? Czy tam mieszkają Indianie? Co fascynuje węże? Jaki ubiór zakładają panie, a co na głowach noszą panowie? Jakie zwierzęta mogą swobodnie chodzić po ulicy? Czy Tadż Mahal to świątynia? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczestnicy wtorkowych zajęć Lata z Biblioteką, w czasie których mogli stworzyć wielobarwną tajemniczą dżunglę przy pomocy zdrapywanek, utworzyć korowód kolorowych indyjskich słoni oraz sprawdzić swoją zręczność w zabawach na świeżym powietrzu.

Wioski Świata – park edukacji globalnej w Krakowie

Peruwiańska kamienna chatka, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolska jurta i papuaski dom na palach – w parku edukacji globalnej Wioski Świata w Krakowie uczestnicy Lata z Biblioteką zajrzeli do każdego z tych domostw. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata oraz opowieści przewodnika można zbliżyć się do tamtejszych kultur i tradycji. W drugiej części zwiedzania dzieci wzięły udział w warsztatach „Dzień z życia w Afryce”. Podczas warsztatów odwiedziły ghańską wioskę, w której poznały codzienne obowiązki swoich rówieśników z Ghany, ale i dowiedziały się jakimi zabawkami się bawią, skąd się bierze czekolada i jak wyglądają lekcje pod baobabem.

Dokąd wybierze się Baśniowe Lato z Biblioteka w przyszłym tygodniu? We wtorek 23 sierpnia „Wędrówki przez Bliski Wschód”. Jedwabna nić baśni poprowadzi 25 sierpnia do Włoch.

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.