Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 sierpnia 202209:14

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO]

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie minionej służby. Połowę z nich stanowiło usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła czwartkowym popołudniem nad powiatem. Odnotowano także zadymienie przy Ogrodowej oraz zdarzenie drogowe przy Opawskiej. Sprawdź szczegóły.

Informacja o pierwszym zdarzeniu wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 10.08. Ze zgłoszenia wynikało, że na ulicy Opawskiej w Raciborzu doszło do zderzenia dwóch pojazdów: peugeota partnera i VW passata. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w obu pojazdach podróżowali jedynie kierowcy, którzy nie wymagali pomocy medycznej. Na jezdni znajdowała się jednak plama płynów eksploatacyjnych. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu płynów z jezdni oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po zderzeniu. W trakcie działań ruch odbywał się wahadłowo. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 000 złotych.

- Sprawcą zdarzenia okazał się 80-letni kierujący passatem. Poszkodowany to 58-latek prowadzący peugeota. Obaj uczestnicy byli trzeźwi, a na sprawcę nałożono mandat karny. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja - poinformował mł. asp. Łukasz Gardas z KPP w Raciborzu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 12.03 przy ulicy Ogrodowej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja i dymie wydobywającym się ze skrzynki transformatorowej znajdującej się na zewnątrz jednego z budynków. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu przewodów przy pomocy kamery termowizyjnej oraz detektora napięcia. Na miejsce wezwano także pogotowie energetyczne. Po jego dojeździe na miejsce odłączono prąd w całym budynku. Prawdopodobną przyczyną zadymienia było zwarcie elektryczne.

O godzinie 14.22 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Jana Pawła II w Raciborzu, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o roju pszczół. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zebraniu owadów do rojnicy oraz przekazaniu ich pszczelarzowi.

Kolejne trzy zdarzenia miały związek z usuwaniem skutków nawałnicy jaka w czwartkowe popołudnie nawiedziła powiat raciborski. O godzinie 17.28 jeden zastęp PSP skierowano do usunięcia złamanego konaru, który tarasował jezdnię i chodnik przy ulicy Kowalskiej. Kilka minut później, bo o godzinie 17.39 strażaków skierowano na ulicę Reymonta, gdzie ich zadaniem było usunięcie konaru tarasującego jezdnię. Ostatnie czwartkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.57 w Żerdzinach na ulicy Ocickiej. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP, a jego działania polegały na usunięciu gałęzi tarasującej jezdnię. We wszystkich trzech zdarzeniach obyło się, na szczęście, bez strat.

 

aaa.[2]
ul. Reymonta w Raciborzu/ fot. Grupa Racibórz 112

Autor: red., fot. Filip Sulski, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.