Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 sierpnia 202210:09

Raport 998. Zderzenie audi i motocykla na Rybnickiej

Reklama
Powiat:

Minione dwa dni były dla strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP dość pracowite. Odnotowano czternaście interwencji. Zdecydowana większość z nich dotyczyła usuwania gniazd owadów. Doszło także do kolizji oraz zadymienia w mieszkaniu. Sprawdź szczegóły.

Środa, 3 sierpnia 2022

Miniona środa przebiegła pod znakiem owadów. Odnotowano w sumie siedem interwencji, ale tylko jedna z nich nie dotyczyła zgłoszenia związanego z osami bądź szerszeniami. Doszło do niej o godzinie 16.07 przy ulicy Zamkowej w Strzybniku. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w przydomowym ogrodzie, podczas prac ziemnych doszło do wykopania przedmiotu przypominającego granat. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu policji. Niebezpieczne znalezisko miało zostać zabrane przez patrol saperski.

Prócz zdarzenia w Strzybniku odnotowano także sześć zdarzeń z owadami w roli głównej. Działania prowadzono między innymi: w Krzanowicach, Pogrzebieniu i Owsiszczach.

Czwartek, 4 sierpnia 2022

O godzinie 9.02 dwa zastępy PSP udały się na ulicę Waryńskiego w Raciborzu po otrzymaniu zgłoszenia o konieczności otwarcia mieszkania w jednym z bloków wielorodzinnych. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi. W jednym z pomieszczeń znaleziono przytomnego, około 70-letniego mężczyznę. Kontakt z lokatorem był jednak mocno utrudniony. Strażacy udzielili mu pomocy medycznej, a po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego pomogli w transporcie mężczyzny do karetki, która zabrała go do szpitala.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 9.27 przy ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Doszło tam do kolizji dwóch pojazdów. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz sorpcji substancji ropopochodnej z jezdni.

- Doszło do zderzenia dwóch pojazdów: peugeota i passata. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym - przekazał mł. asp. Łukasz Gardas z KPP Racibórz.

O godzinie 12.55 trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Kossaka w Raciborzu, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o dymie wydobywającym się z jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że przyczyną zadymienia jest potrawa pozostawiona na gazie. Strażacy weszli do lokalu przez okno, po czym ugasili przyczyną zadymienia. Mieszkanie zostało przewietrzone, po czym dokonano kontroli atmosfery pod kątem obecności w niej niebezpiecznych substancji. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych oraz strat.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 16.38 na ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Doszło tutaj do zderzenia dwóch pojazdów: samochodu osobowego audi oraz motocykla yamaha. Poszkodowany w tym zdarzeniu został około 20-letni motocyklista. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na dokonaniu zabezpieczenia terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz usunięciu plamy substancji ropopochodnej. Poszkodowany motocyklista został zabrany do szpitala.

- Sprawcą tego zdarzenia była 24-letnia osoba kierująca audi A4, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 28-latkowi kierującemu motocyklem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, sporządzona została dokumentacja procesowa. Sprawą zajmie się sąd - poinformował mł. aps. Łukasz Gardas z KPP Racibórz.

Ostatnie dwie czwartkowe interwencje dotyczyły z kolei usuwania gniazd owadów. Działania te prowadzono w Rudach na ulicy Łąkowej oraz w Raciborzu-Studziennej przy Urbana.

W czwartek, o godzinie 18.24 odnotowano również pożar ścierniska w Rzuchowie przy Pszowskiej. O tym zdarzeniu przeczytasz poniżej.

 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 09.12.2022
8 grudnia 202219:13

Nasz Racibórz 09.12.2022

Nasz Racibórz 02.12.2022
8 grudnia 202219:12

Nasz Racibórz 02.12.2022

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.