Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 sierpnia 202210:09

Raport 998. Zderzenie audi i motocykla na Rybnickiej

Raport 998. Zderzenie audi i motocykla na Rybnickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Minione dwa dni były dla strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP dość pracowite. Odnotowano czternaście interwencji. Zdecydowana większość z nich dotyczyła usuwania gniazd owadów. Doszło także do kolizji oraz zadymienia w mieszkaniu. Sprawdź szczegóły.

Środa, 3 sierpnia 2022

Miniona środa przebiegła pod znakiem owadów. Odnotowano w sumie siedem interwencji, ale tylko jedna z nich nie dotyczyła zgłoszenia związanego z osami bądź szerszeniami. Doszło do niej o godzinie 16.07 przy ulicy Zamkowej w Strzybniku. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w przydomowym ogrodzie, podczas prac ziemnych doszło do wykopania przedmiotu przypominającego granat. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu policji. Niebezpieczne znalezisko miało zostać zabrane przez patrol saperski.

Prócz zdarzenia w Strzybniku odnotowano także sześć zdarzeń z owadami w roli głównej. Działania prowadzono między innymi: w Krzanowicach, Pogrzebieniu i Owsiszczach.

Czwartek, 4 sierpnia 2022

O godzinie 9.02 dwa zastępy PSP udały się na ulicę Waryńskiego w Raciborzu po otrzymaniu zgłoszenia o konieczności otwarcia mieszkania w jednym z bloków wielorodzinnych. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi. W jednym z pomieszczeń znaleziono przytomnego, około 70-letniego mężczyznę. Kontakt z lokatorem był jednak mocno utrudniony. Strażacy udzielili mu pomocy medycznej, a po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego pomogli w transporcie mężczyzny do karetki, która zabrała go do szpitala.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 9.27 przy ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Doszło tam do kolizji dwóch pojazdów. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz sorpcji substancji ropopochodnej z jezdni.

- Doszło do zderzenia dwóch pojazdów: peugeota i passata. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym - przekazał mł. asp. Łukasz Gardas z KPP Racibórz.

O godzinie 12.55 trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Kossaka w Raciborzu, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o dymie wydobywającym się z jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że przyczyną zadymienia jest potrawa pozostawiona na gazie. Strażacy weszli do lokalu przez okno, po czym ugasili przyczyną zadymienia. Mieszkanie zostało przewietrzone, po czym dokonano kontroli atmosfery pod kątem obecności w niej niebezpiecznych substancji. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych oraz strat.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 16.38 na ulicy Rybnickiej w Raciborzu. Doszło tutaj do zderzenia dwóch pojazdów: samochodu osobowego audi oraz motocykla yamaha. Poszkodowany w tym zdarzeniu został około 20-letni motocyklista. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na dokonaniu zabezpieczenia terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz usunięciu plamy substancji ropopochodnej. Poszkodowany motocyklista został zabrany do szpitala.

- Sprawcą tego zdarzenia była 24-letnia osoba kierująca audi A4, która nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 28-latkowi kierującemu motocyklem. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, sporządzona została dokumentacja procesowa. Sprawą zajmie się sąd - poinformował mł. aps. Łukasz Gardas z KPP Racibórz.

Ostatnie dwie czwartkowe interwencje dotyczyły z kolei usuwania gniazd owadów. Działania te prowadzono w Rudach na ulicy Łąkowej oraz w Raciborzu-Studziennej przy Urbana.

W czwartek, o godzinie 18.24 odnotowano również pożar ścierniska w Rzuchowie przy Pszowskiej. O tym zdarzeniu przeczytasz poniżej.

 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 sierpnia 202209:17

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną?

Plama długa na dziewięć kilometrów. Co było przyczyną? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Strażacy z Raciborza praktycznie od samego rana w akcji. Już przed godziną 6 rozpoczęli działania związane z neutralizacją sporych rozmiarów plamy, która ciągnęła się na długości ponad dziewięciu kilometrów!

red.
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka

Raport 998. Wołanie o pomoc z balkonu przy Kossaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od 5 do 8 sierpnia strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dwadzieścia interwencji. Prawie połowę z nich stanowiły działania związane z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły interwencji.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:33

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę

Część ulicy Matejki w Raciborzu zmieni nazwę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
red., fot. arch. PWSZ
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202212:58

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek

Zmarł związany z Raciborzem wybitny tenor prof. Eugeniusz Sąsiadek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prof. Eugeniusz Sąsiadek (na zdj. z lewej), nim związał się ze stolicą Dolnego Śląska mieszkał w Raciborzu, w kamienicy przy Staszica. Wspólnie ze swym przyjacielem i kolegą ze szkolnej ławy, Stanisławem Gałońskim, odwiedził po raz ostatni Racibórz w 2015 roku. Uczestniczyli wówczas w jubileuszu 70-lecia I LO.

red.
Sport8 sierpnia 202208:33

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem

Klub Siatkarski Racibórz z nowym trenerem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Aktualności8 sierpnia 202209:30

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek

Pożar ścierniska w Czechach. Polscy strażacy na ratunek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 5 sierpnia. Ze zgłoszenia wynikało, że w rejonie Rudyszwałdu doszło do silnego zadymienia.

red., fot. Janusz Tlon
Reklama
Reklama
Biznes9 sierpnia 202218:14

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem

Posłowie PO chcą odtajnienia korespondencji Rafako z Tauronem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

W związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza, blok o mocy 910 MW został odstawiony - informuje Tauron. Sebastian Gola, dotychczasowy prezes spółki celowej Nowe Jaworzno Grupa, odpowiedzialnej za eksploatację bloku o mocy 910 MW w Jaworznie już nią nie kieruje. Kompetencje przejął prezes Tauron Polska Energia, a PO domaga się ujawnienia korespondencji z Rafako.

red., źródło: komunikat Tauron oraz Śląskiej PO
Aktualności9 sierpnia 202212:13

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej

Miasto przymierza się do zakupu Systemu Informacji Pasażerskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

Z końcem lipca na przystanku autobusowym przy Batorego zamontowane zostały dwie tablice Systemu Informacji Pasażerskiej, które mają ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, a docelowo być może zastąpić papierowe rozkłady umieszczone na przystankach.

(greh)
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:19

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie

Raport 998. Dziewięć arów ścierniska poszło z dymem w Rzuchowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Poniedziałkowa służba dla strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP obfitowała w zdarzenia. Wśród odnotowanych interwencji wymienić można złamane konary, kolizję na Rybnickiej, pożar w Rzuchowie oraz kilka interwencji związanych z usuwaniem gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna Rzuchów
Reklama
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202209:10

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny

Ratusz planuje kanalizację deszczową na ul. Anny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności8 sierpnia 202210:21

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku

11. odsłona Narodowego Czytania 2022 niebawem na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski, fot. arch.
Aktualności9 sierpnia 202217:35

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu!

Problem z multimedialnym muzeum na zamku. Brak ofert w kluczowym przetargu! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Ani jedna firma nie złożyła oferty na prace budowlane związane z adaptacją słodowni i modernizacją domu książęcego raciborskiego zamku na potrzeby multimedialnego muzeum. Tylko jedna oferta dotyczy przygotowania ekspozycji. Pochodzi od firmy, która wymyśliła takie zagospodarowanie pomieszczeń dawnej siedziby Piastów.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności8 sierpnia 202218:38

Teatr absurdu na schodach raciborskiej biblioteki

Teatr absurdu na schodach raciborskiej biblioteki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Aktualności10 sierpnia 202209:03

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Doszło do zaprószenia ognia w uprawach. Ogień strawił zboże na pniu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się ograniczyć straty.

red., fot. poglądowe/arch. OSP Krzyżanowice
Reklama
Biznes8 sierpnia 202210:15

Ruszył nabór na misję gospodarczą do Egiptu

Ruszył nabór na misję gospodarczą do Egiptu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Aktualności9 sierpnia 202209:29

Najnowszy repertuar kina Bałtyk

Najnowszy repertuar kina Bałtyk - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pexels.com/Dmitry Demidov
Aktualności9 sierpnia 202205:20

Będą szukać talentów przy zamkowej studni

Będą szukać talentów przy zamkowej studni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał nadesłany
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.