Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 lipca 202211:11

Wiceprezydent D. Wacławczyk na World Urban Forum 11

Wiceprezydent D. Wacławczyk na World Urban Forum 11 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Pod koniec czerwca w Katowicach miała miejsce prestiżowa impreza WUF11 - Światowy Kongres Miast. Wydarzenie to było świetną okazją do wymiany doświadczeń związanych z partnerstwem publiczno-prywatnym oraz podzieleniem się spostrzeżeniami na temat wyzwań jakie stoją przed współczesnymi samorządami. Miasto Racibórz reprezentowane było przez wiceprezydenta Dawida Wacławczyka oraz pracowników Wydziału Rozwoju UM Racibórz.

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich. Jest to najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast. Odbywa się ono co dwa lata i gości ponad 20 000 uczestników reprezentujących rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe.

Poprzednia edycja miała miejsce w 2020 w Abu Zabi - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W tym roku w organizowanej w Katowicach konferencji czynny udział wziął Zastępca Prezydenta Miasta Racibórz Dawid Wacławczyk. Wiceprezydent na zaproszenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii był uczestnikiem panelu dyskusyjnego pt. „Przyszłość narodzi się w mniejszych miastach”, podczas którego wśród poruszanych tematów znalazły się istotne problemy oraz szanse, przed którymi stoją mniejsze ośrodki miejskie.

Głos Raciborza na organizowanej z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych konferencji to kolejny krok, aby nasze miasto partycypowało w tworzeniu nowych rozwiązań dla samorządów i ogółu społeczeństwa. To także doskonała okazja by dostrzec swoje szanse i zaczerpnąć merytorycznej wiedzy od innych uczestników. To w końcu możliwość zaprezentowania Raciborza jako liczący się ośrodek miejski w naszym regionie.

Tutaj naprawdę wykuwa się przyszłość, a także dobrze rozumiana „polityka miejska” (...) Dziękuję za zaproszenie oraz świetne towarzystwo pozostałym uczestnikom panelu. Miałem zaszczyt znaleźć się obok osobowości takich jak znani autorzy książek o tematyce miejskiej Joanna Erbel i Filip Springer, Burmistrz Robert Maciaszek z Chrzanowa czy Zofia Krajewska i Magdalena Foltyniak (Metropolia GZM) - napisał na swoim profilu facebookowym Dawid Wacławczyk.

11 edycja World Urban Forum w Katowicach odbywała się w dniach 26-30.06.2022 r.

Autor: (um), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Sport17 września 202520:48

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO]

Unia Racibórz nie obroni trofeum. Rezerwy z Turzy Śląskiej okazały się lepsze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Na stadionie przy ul. Srebrnej 12 w Raciborzu rozegrano dziś, 17 września mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Spotkanie miało niecodzienny charakter, ponieważ naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny noszące tę samą nazwę – Unia Racibórz oraz rezerwy Unii Turza Śląska.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.