Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 czerwca 202211:42

Młodzi chcą darmowej komunikacji w Raciborzu. Jest stanowisko prezydenta

Młodzi chcą darmowej komunikacji w Raciborzu. Jest stanowisko prezydenta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prośba wystosowana przez Młodzieżową Radę Miasta trafiła wczoraj, 29.06., pod obrady Rady Miasta. Na zdj. nowa przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Olivia Kwiatkowska.

- W imieniu Młodzieżowej Rady Miasta zwracamy się do Pana z prośbą o wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkałych w Raciborzu. Powyższą prośbę motywujemy faktem wdrożenia tego ekologicznego rozwiązania w wielu polskich miastach, m.in.: Białystok, Lublin, Częstochowa, Zielona Góra, Wrocław, Szczecin oraz we wszystkich miejscowościach Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii - czytamy w piśmie.

Część radnych była za wprowadzeniem rozwiązania i zrekompensowania strat miejskiemu przewoźnikowi - Przedsiębiorstwu Komunalnemu sp. z o.o.

Dariusz Polowy przypomniał, że darmowa komunikacja była elementem jego programu wyborczego, ale nie udzielił radnym rekomendacji związanej z wnioskiem Młodzieżowej Rady Miasta. Oświadczył, że analiza kosztów w PK wskaże, czy stać miasto na takie rozwiązanie i ilu młodych jeździ miejskimi autobusami? Dane z lat poprzednich - jak tłumaczył Polowy - są ułomne, głównie z powodu COViD-19, bo w czasie epidemii szkoły pracowały zdalnie. Jak dodał, PK zamontuje zliczarki, które pozwolą określić rzeczywiste strumienie pasażerów, w tym uczniów. Można to zrobić najszybciej po wakacjach, jak ci drudzy wrócą o szkół. Sugerował więc, by wstrzymać się z decyzją do jesieni.

Wątpliwości miał radny Piotr Klima, szef komisji gospodarki miejskiej. Obawia się, że autobusy staną się świetlicami, bo dużo młodych, szukając towarzystwa, lubi nimi jeździć. Trudno więc będzie określić, kto jeździ, bo musi, a kto robi to dla rozrywki, a jeśli pojazdy zapełnią się młodymi, to czy starczy miejsc dla starszych. Klima miał też wątpliwości, jak kierowcy mieliby sprawdzać uprawnienia, bo ktoś może być uczniem, a ktoś młodo wyglądać. Ponadto postawiono kwestię, czy darmowe przejazdy mają przysługiwać mieszkańcom Raciborza czy wszystkim.

Wniosek poparł Klub Radnych Niezależnych M. Fity.

Przypomnijmy, że darmowe przejazdy na okres wakacyjny za okazaniem legitymacji wprowadził Powiat Raciborski.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 czerwca 202511:43

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO]

Pływadło na bis. Jedyna taka flota w Polsce znów na Odrze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

To już 26. edycja wyjątkowego spływu, którego pomysłodawcą jest Bronisław Piróg, a od lat wspiera go Miasto Racibórz. Pływadło – barwna i niepowtarzalna impreza rzeczna – po raz piąty znalazło się w programie Festiwalu Górnej Odry.

fot. UM, Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności30 czerwca 202509:21

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Magiczna noc na raciborskim zamku. W sobotę, 28 czerwca, Zamek Piastowski po raz pierwszy stał się przestrzenią niezwykłego festiwalu „Misteria Piastorum”, łączącego teatr uliczny, ogień i elektroniczne brzmienia. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców i pokazało, jak średniowieczne mury mogą tętnić współczesną sztuką. Zobaczcie fotorelację Jana Ptaka.

Jan Ptak
Reklama
Strony Partnerskie30 czerwca 202518:51

Spirala czasu z irysów zakwitnie w Zaczarowanym Ogrodzie w Raciborzu

Spirala czasu z irysów zakwitnie w Zaczarowanym Ogrodzie w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu powstaje niezwykła przestrzeń – „spirala czasu” z irysów. Projekt, który otrzymał wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, stanie się nowym ogrodniczym sercem Zaczarowanego Ogrodu, przyciągając miłośników natury i botanicznych opowieści.

waw
Strony Partnerskie29 czerwca 202504:37

Kiedy pompa ciepła się wyłącza?

Kiedy pompa ciepła się wyłącza? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.