Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 czerwca 202209:40

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali strażacy z PSP i okolicznych jednostek OSP w okresie od piątku do niedzieli. Wśród nich znalazły się działania związane z tlenkiem węgla, plamami oleju i zwierzęciem w opresji. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 24 czerwca 2022

Pierwszą piątkową interwencję odnotowano o godzinie 15.11. Jeden zastęp PSP pognał na ulicę Klasztorną w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika. Dzięki szybkiej interwencji udało się ugasić ogień i uniknąć strat materialnych.

O godzinie 15.42 dwa zastępy PSP zadysponowano na ulicę Drzymały w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła bowiem informacja o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Po dojeździe i przeprowadzeniu pomiarów w mieszkaniu zgłaszającego obecności tlenku węgla nie stwierdzono. Sprawdzono jednak pozostałe lokale w budynku pięciokondygnacyjnym.

- Także i w tym przypadku strażackie detektory nie wskazały obecności czadu. Trzeba jednak zauważyć, że w momencie przyjazdu zastępów na miejsce okna w mieszkaniu zgłaszającego były już otwarte. W ten sposób nie można wykluczyć wcześniejszej obecności tlenku węgla w lokalu – powiedział bryg. Roland Kotula, dowódca JRG w PSP Racibórz.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 20.33 przy ulicy Słonecznej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z lokatorem. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

O godzinie 20.44 jeden zastęp OSP został skierowany na ulicę Cegielnianą w Krzanowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zawiadomienie o gnieździe niebezpiecznych owadów. Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na jego usunięciu. Owadami tymi były osy.

Kolejne dwa zdarzenia dotyczyły usuwania plam oleju z jezdni. Pierwsze zgłoszenie dotyczące konieczności interwencji w związku z plamą substancji ropopochodnej na drodze wpłynęło o godzinie 21.21 z ulicy Michejdy w Raciborzu. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP. Podobne zgłoszenie odebrano o godzinie 21.35. Tym razem z ulicy Zamkowej w Raciborzu. W tym przypadku do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

- Tak znaczne siły i środki spowodowane były tym, że plama rozciągnięta była na długości około jednego kilometra. Strażackie działania polegały na sorpcji substancji oraz doczyszczeniu jezdni – przekazał oficer prasowy PSP w Raciborzu, Roland Kotula.

Sobota, 25 czerwca 2022

Pierwsze zdarzenie tego dnia odnotowane zostało w nocy z piątku na sobotę o godzinie 1.38. Podobnie jak dwa poprzednie dotyczyło plamy substancji ropopochodnej na jezdni. Znajdowała się ona na ulicy Opawskiej w Raciborzu. Do jej usunięcia zadysponowano jeden zastęp PSP.

O godzinie 2.25 tej samej nocy wpłynęło kolejne zgłoszenie. Wynikało z niego, że zgłaszający widział mężczyznę wchodzącego do Odry przy w pobliżu ulicy Zamkowej. Niestety stracił go z pola widzenia i nie potrafił nawiązać kontaktu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz patrol policji. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania służbom udało się ustalić, że mężczyzna wyszedł z rzeki i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kolejna interwencja konieczna była o godzinie 8.30 w Kornicach przy ulicy Spółdzielczej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw na nieużytkach. Do akcji zadysponowano jeden zastęp OSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na ugaszeniu ognia, którym objęty był obszar około 1 ara. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nieostrożność osób dorosłych w trakcie posługiwania się otwartym ogniem.

O godzinie 9.06 jeden zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz pogotowie energetyczne prowadziły działania przy ulicy Czynu Społecznego w Raciborzu. Związane były one z usunięciem konara drzewa, który opierał się o linię średniego napięcia, co groziło jej zerwaniem. Na szczęście obyło się bez strat.

Ostatnie sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 19.15 w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Kościuszki w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu w stan alarmu domowej czujki czadu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów potwierdzono obecność tlenku węgla w mieszkaniu zgłaszającego. Lokal przewietrzono. Dokonano także sprawdzenia innych lokali, w których obecności niebezpiecznego gazu nie stwierdzono.

Niedziela, 26 czerwca 2022

Po w miarę pracowitych dwóch dniach, w niedzielę strażacy mieli odrobinę wytchnienia. Odnotowano bowiem tylko jedno zgłoszenie. O godzinie 9.04 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o zaplątanym w żyłkę łabędziu. Zdarzenie miało miejsce w Zawadzie Książęcej w pobliżu ulicy Raciborskiej. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że pisklę łabędzia zaplątało się w żyłkę wędkarską. Strażacy ostrożnie podeszli do ptaka, po czym uwolnili go i wypuścili na wolność – przekazał bryg. Roland Kotula z PSP Racibórz.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności17 sierpnia 202215:43

Po Raciborzu krążą oszuści. OPS ostrzega!

Po Raciborzu krążą oszuści. OPS ostrzega! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

Raciborski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz policję powiadomiono o próbach wyłudzenia pieniędzy.

red.
Aktualności18 sierpnia 202209:36

Kobieta chciała skoczyć z okna na dziewiątym piętrze. Tragedii zapobiegł dyspozytor

Kobieta chciała skoczyć z okna na dziewiątym piętrze. Tragedii zapobiegł dyspozytor  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Raport 998. Trzynaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Dwa z nich były naprawdę poważne. W Szonowicach zawalił się fragment ściany i dachu budynku, z kolei w Raciborzu odnotowano próbę samobójczą. Zapobiegł jej dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202213:52

Pamiętacie kopalnię Anna? Tak może się zmienić teren po pszowskiej grubie

Pamiętacie kopalnię Anna? Tak może się zmienić teren po pszowskiej grubie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Region:

Zielono, niebanalnie i industrialnie – tak będzie zmieniał się teren ParkAnów, czyli obszarów należących dawniej do nieczynnej dziś kopalni Anna. Swoją wizję przedstawili dwaj młodzi projektanci: Karolina Cieślik i Aleksander Bugla.

UM Pszów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202212:54

Muzyka rockowa i gra umysłowa. Weekend na raciborskim zamku

Muzyka rockowa i gra umysłowa. Weekend na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nadchodzący weekend w Raciborzu będzie bogaty w wydarzenia. Nie zabraknie ich także na Zamku Piastowskim. Sprawdź, co przygotowano!

Zamek Piastowski w Raciborzu, fot. arch. portalu
Aktualności17 sierpnia 202222:39

Zdjęcia jak z bajki wykonane pod Raciborzem

Zdjęcia jak z bajki wykonane pod Raciborzem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
fot. Andrzej Czogała
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202209:23

Raport 998. Zapach gazu zaniepokoił mieszkańców

Raport 998. Zapach gazu zaniepokoił mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Biznes17 sierpnia 202211:10

Rafako: Elektrociepłownia Radlin przeszła z sukcesem próbę ciśnieniową

Rafako: Elektrociepłownia Radlin przeszła z sukcesem próbę ciśnieniową - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał prasowy spółki, fot. EC Radlin
Reklama
Aktualności17 sierpnia 202211:50

W raciborskiej książnicy ruszyły zapisy na warsztaty genealogiczne

W raciborskiej książnicy ruszyły zapisy na warsztaty genealogiczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pixabay.com/ScottishPerson
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.08.2022
17 sierpnia 202216:32

Nasz Racibórz 12.08.2022

Nasz Racibórz 05.08.2022
17 sierpnia 202216:30

Nasz Racibórz 05.08.2022

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.