Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 czerwca 202209:29

Raport 998. Zalana Brzeźnica i Strzybnik. Zwłoki w mieszkaniu przy Kochanowskiego

Raport 998. Zalana Brzeźnica i Strzybnik. Zwłoki w mieszkaniu przy Kochanowskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie dwóch minionych dni raciborscy strażacy mieli pełne ręce roboty. Odnotowano jedenaście interwencji, a wśród nich pożary, plamy substancji, usuwanie gniazd owadów, otwarcia mieszkań czy zalane ulice. Sprawdź szczegóły.

Środa, 15 czerwca 2022

Pierwsze środowe zdarzenie nowej zmiany strażackiej odnotowane zostało o godzinie 11.28 w Jankowicach na ulicy Raciborskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na usunięciu substancji przy użyciu sorbentu oraz doczyszczeniu jezdni. Nie udało się ustalić źródła pochodzenia substancji.

O godzinie 16.47 jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Turza na ulicę Kościuszki, skąd wpłynęło zgłoszenie o konieczności udzielenia pomocy 82-letniej kobiecie, która ma problemy z oddychaniem. Po dojeździe na miejsce strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy chorej, a następnie zajęli się przygotowaniem miejsca lądowania dla LPR. Ostatecznie jednak na miejsce dojechała karetka pogotowia. Jej załoga zajęła się 82-latką, a następnie przewiozła ją do szpitala. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został odwołany.

Kolejna akcja (godz. 18.08) miała miejsce w Borucinie w pobliżu ulicy Kopernika. Do Powiatowego Stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze na nieużytkach. Do akcji zadysponowano trzy zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że palą się śmieci na jednym z pól. Ogień został ugaszony. Strat materialnych nie odnotowano. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie.

O godzinie 19.58 jeden zastęp OSP udał się na ulicę Żwirki i Wigury w Siedliskach, skąd napłynęło zgłoszenie o gnieździe szerszeni. Strażackie działania polegały na neutralizacji zagrożenia ze strony owadów.

Ostatnie środowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 20.33 na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się jednak, że sytuacja została już opanowana o mieszkanie otwarte. Zgłoszenie zostało więc zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Czwartek, 16 czerwca 2022

O godzinie 8.59 trzy zastępy PSP zadysponowane zostały celem otwarcia jednego z mieszkań w budynku przy ulicy Kochanowskiego w Raciborzu. Strażakom udało się wejść do środka przez okno. W tym celu użyli drabiny mechanicznej. Po sprawdzeniu lokalu, a jednym z pomieszczeń ujawniono ciało 53-letniego mężczyzny. Z racji stężenia pośmiertnego odstąpiono od działań ratunkowych.

- Zgon 53-latka nastąpił z przyczyn naturalnych – poinformował nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

Kolejne dwa zdarzenia – o 15.25 w Brzeźnicy przy ulicy Kozielskiej oraz o 15.32 w Strzybniku przy ulicy Długiej – związane były z usuwaniem skutków burzy, jaka przeszła nad powiatem raciborskim w czwartkowe popołudnie. W obu przypadkach doszło do naniesienia na jezdnię błota z pól, które uniemożliwiało przejazd pojazdom. Na miejsce obu interwencji zadysponowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na usunięciu błota z jezdni.

O godzinie 18.56 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP skierowano na ulicę Gajową w Raciborzu-Brzeziu, skąd napłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z lokatorką jednego z domów. Po dojeździe zastępów na miejsce przystąpiono do działań, które polegały na otwarciu drzwi. Po ich otwarciu w jednym z pomieszczeń znaleziono kobietę, którą zajęła się załoga karetki pogotowia.

Kolejna interwencja odnotowana została o godzinie 19.46 na ogródkach działkowych przy ulicy Brzeskiej w Raciborzu-Brzeziu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o gnieździe os na terenie jednej z działek. Owady stwarzały zagrożenie dla obecnych tam dzieci. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który zajął się neutralizacją zagrożenia.

Piątek, 17 czerwca 2022

Pierwsza piątkowa interwencja miała miejsce o godzinie 2.52 w nocy z czwartku na piątek. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów w jednym z obiektów chronionych przy ulicy Zamkowej w Raciborzu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na ustaleniu adresu czujki, a następnie sprawdzeniu pomieszczenia, w którym się ona znajdowała przy pomocy kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego. Sprawdzono także pozostałe pomieszczenia. Ostatecznie jednak zagrożenia nie potwierdzono.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 czerwca 202216:37

Tragedia na stacji w Bohumínie. Opóźnienia w Polsce [FOTO]

Tragedia na stacji w Bohumínie. Opóźnienia w Polsce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Zderzenie dwóch pociągów na stacji w czeskim Bohumínie, tuż przy granicy z Polską.

red., fot. dicr.cz
Reklama
Aktualności27 czerwca 202209:20

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni specjalistę ds. kadr i płac

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni specjalistę ds. kadr i płac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W AMG Railing sp. z o.o. projektujemy i produkujemy światowej klasy balustrady całoszklane, szczebelkowe i poręcze.

 

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:25

Baciary wystąpią w AqauBraxie w Szymocicach

Baciary wystąpią w AqauBraxie w Szymocicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Żyje się tylko raz - ten hit w ramach letniej Summer Party zabrzmi w ośrodku wypoczynkowym już 2 lipca.

red.
Aktualności27 czerwca 202209:40

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki

Raport 998. Czad przy Drzymały i Kościuszki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji odnotowali strażacy z PSP i okolicznych jednostek OSP w okresie od piątku do niedzieli. Wśród nich znalazły się działania związane z tlenkiem węgla, plamami oleju i zwierzęciem w opresji. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności28 czerwca 202216:24

Po Wosiówce Swobodówka? Radny Bolik pytał o północno-zachodnią obwodnicę Raciborza

Po Wosiówce Swobodówka? Radny Bolik pytał o północno-zachodnią obwodnicę Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Powiat:

Po tym jak Eko-Okna nie zgodziły się na finansowanie przebiegu północno-zachodniej obwodnicy Raciborza w przebiegu od Rudnika to Żerdzin, istnieje ryzyko, że rząd cofnie 72 mln dotacji na to przedsięwzięcie. Problem poruszył na sesji Rady Powiatu radny Szymon Bolik z PiS.

(waw)
Reklama
Kultura i edukacja28 czerwca 202209:02

Raciborskie bulwary utoną w kubańskich rytmach

Raciborskie bulwary utoną w kubańskich rytmach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
RCK, fot. arch. portalu
Aktualności28 czerwca 202214:58

Raciborska porodówka zaprasza na dzień otwarty

Raciborska porodówka zaprasza na dzień otwarty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zespół Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Szpitala Rejonowego w Raciborzu wraz z Dyrekcją Szpitala i Starostwem Powiatowym przygotowują „Dzień Otwarty Raciborskiej Porodówki”. Impreza odbędzie się w sobotę 16.07.2022 r. w godzinach 10:00-18:00.

Szpital Rejonowy
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 czerwca 202217:53

Komisja rewizyjna negatywnie o wykonaniu budżetu Raciborza. Może to otworzyć drogę do referendum

Komisja rewizyjna negatywnie o wykonaniu budżetu Raciborza. Może to otworzyć drogę do referendum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
22
Powiat:

Komisja Rewizyjna Rady Miasta negatywnie zaopiniowała wykonanie budżetu Raciborza za 2021 rok oraz wniosła o nieudzielenie prezydentowi Dariuszowi Polowemu absolutorium. Jeśli większość radnych będzie ZA otworzy to drogę do referendum w sprawie odwołania prezydenta.

red.
Aktualności27 czerwca 202216:54

Oprócz chęci do pływania, mamy pociąg do czytania!

Oprócz chęci do pływania, mamy pociąg do czytania! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nie tylko szanty i pływadła, ale także książki były bohaterami tegorocznego Festiwalu Górnej Odry w Raciborzu! Dlatego też raciborska biblioteka włączyła się w organizację tego niezwykłego wydarzenia.

Biblioteka Racibórz, fot. główne Jan Ptak
Aktualności27 czerwca 202214:21

Marzysz o wyjątkowej przygodzie? Ruszaj z nami do Gruzji na kameralną wyprawę życia!

Marzysz o wyjątkowej przygodzie? Ruszaj z nami do Gruzji na kameralną wyprawę życia!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Myślisz o czymś wyjątkowym? Chcesz poczuć klimat surowego Kaukazu, poznać smak wybornych win z Kachetii, zwiedzić skalne miasta i zobaczyć półmrok starych monastyrów? Poznaj z nami Gruzję i Swanetię.

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202212:04

Najdroższy aparat w historii fotografii. Z dziejami marki związany jest raciborzanin!

Najdroższy aparat w historii fotografii. Z dziejami marki związany jest raciborzanin! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zabytkowa Leica z legendarnej serii O Oskara Barnacka sprzedana za 15 mln dolarów! To najdroższy aparat w historii fotografii! Niewielu pamięta, że markę Leica współtworzył wybitny konstruktor obiektów Max Berek z Raciborza.

opr. waw, fot. Leitz Photographica Auction
Aktualności27 czerwca 202210:24

Dodatkowe miliony na Raciborską Alma Mater

Dodatkowe miliony na Raciborską Alma Mater - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
materiał nadesłany/Biuro Poselskie M. Wosia
Reklama
Reklama
Aktualności27 czerwca 202216:30

Praca dla specjalisty ds. sprzedaży

Praca dla specjalisty ds. sprzedaży - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Firma Hermon z siedzibą w Raciborzu zatrudni: Specjalista ds. sprzedaży

materiał partnerski
Reklama
Aktualności28 czerwca 202211:56

Lipiec w Krainie Janosika!

Lipiec w Krainie Janosika! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Klub Podróżnika ORINOKO zaprasza na letnią wycieczkę śladami Juraja Janosika na Słowacji. W programie m. in. słynne Janosikowe Diery w Terchovej, spływ Wagiem oraz urokliwa wieś Cičmany!

 

materał partnerski
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności28 czerwca 202215:03

Przydomowa oczyszczalnia – rusza pilotażowy program WFOŚiGW w Katowicach

Przydomowa oczyszczalnia – rusza pilotażowy program WFOŚiGW w Katowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Od 1 lipca 2022 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozpocznie przyjmowanie wniosków w ramach Pilotażowego Programu „Przydomowa oczyszczalnia”. Jest on skierowany do właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości na terenie województwa śląskiego. Dotacja wyniesie do 8 tys. zł, a na cały Program Fundusz przeznaczy 1 mln zł. Wnioski można składać do końca tego roku.

WFOŚiGW, fot. biologiczni.pl
Sport28 czerwca 202210:06

Gorący weekend z Runmageddonem

Gorący weekend z Runmageddonem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał prasowy
Reklama
Sport28 czerwca 202219:43

Kolejny rajd rowerowy już w niedzielę

Kolejny rajd rowerowy już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
OSiR Racibórz, fot. pexels.com/Mabel Amber
Sport28 czerwca 202209:41

Mistrzostwa Polski SUP. Ogrom medali RTW Racibórz

Mistrzostwa Polski SUP. Ogrom medali RTW Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
oprac. (greh), fot. RTW Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.06.2022
22 czerwca 202219:38

Nasz Racibórz 17.06.2022

Nasz Racibórz 10.06.2022
22 czerwca 202219:37

Nasz Racibórz 10.06.2022

Nasz Racibórz 03.06.2022
7 czerwca 202219:58

Nasz Racibórz 03.06.2022

Nasz Racibórz 27.05.2022
1 czerwca 202219:57

Nasz Racibórz 27.05.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.