SKAZA - Linia życia na BIS

Premierowy spektakl w wykonaniu tancerzy Amatorskiego Teatru Tańca SKAZA pt. Linia życia' w reżyserii Manueli Krzykały tym razem w obiektywie Jana Ptaka.
- Linia życia to spektakl o człowieku i jego słabościach. Każdy z nas ma swoja linię życia. U jednych jest ona kręta i wyboista, u drugich bardziej prosta, ale każdy z nas na różnym jej etapie musi zmagać się z tym, co spycha go z obranego kursu – przeciwnościami losu. Tytułowa linia życia przedstawiona za pomocą liny, symbolizuje nasze uwikłanie, nasze demony - czytamy w zapowiedzi na stronie RCK.
- Spektaklem tym po raz kolejny włączamy się w coroczną ogólnopolską akcję Instytutu Muzyki i Tańca pt. tańczMY organizowaną w związku z Międzynarodowym Dniem Tańca. Ideą akcji jest pokazanie, jak ważny w życiu każdego człowieka jest taniec, bez względu na wiek, stopień profesjonalizacji czy miejsce zamieszkania. Tegoroczna edycja poświęcona jest sytuacji w Ukrainie - informują w RCK.
- W czasie, gdy tuż za naszą granicą rozgrywa się konflikt zbrojny, poprzez akcję tańczMY chcemy wyrazić solidarność z obywatelami Ukrainy. Miłość do tańca jest tym, co nas łączy, a kiedy tańczymy, otwieramy się na innych i na świat. Pasja pomaga bardzo często przetrwać trudne chwile. Wierzymy, że jednocząc się w ramach tańczMY staniemy się silniejsi i jeszcze bardziej zdeterminowani do niesienia pomocy – mówi Karol Urbański, zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca ds. tanecznych.


























































































































































































































![Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766306996h2o-1-5-.jpg)








![Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766308107599929311-1326272479527647-5388029056641683131-n-2-.jpg)

![Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766228926zrzut-ekranu-2025-12-20-o-12-07-59-.png)




![Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766358820gre03180-.jpg)




![Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766321641photo-160-of-167-.jpg)

![Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766320641photo-32-of-302-.jpg)

















![Kino Bałtyk w Raciborzu na świątecznie [REPERTUAR] Kino Bałtyk w Raciborzu na świątecznie [REPERTUAR] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766393492000m31ab5tq93o5p-c461-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany