Zmarł ks. Tadeusz Augustyn SDB, były proboszcz z Pogrzebienia

- W czwartek 31 marca swoją ziemską pielgrzymkę zakończył w 52 roku życia i 20 roku kapłaństwa ks. Tadeusz Augustyn – były proboszcz naszej parafii - informuje wspólnota z Pogrzebienia w gm. Kornowac.
Proboszczem parafii oraz dyrektorem wspólnoty salezjańskiej im. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której skład wchodzą domy w Pogrzebieniu, Kobyli i Kietrzu, był w latach 2014-2020. W 2020 roku rozpoczął posługę w Zasolu, wspólnocie salezjańskiej w powiecie oświęcimskim.
Msza żałobna za ks. Tadeusza zostanie odprawiona w Sanktuarium M.B. Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu w sobotę 2 kwietnia o godzinie 11.30. Przed mszą św. będzie odmawiany różaniec. Transmisja na żywo będzie udostępniona na stronie: www.sanktuarium-oswiecim.pl.
Główne uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w środę 6 kwietnia 2022 r. w Kościele św. Józefa w Przemyślu. O godz. 11.00 różaniec i o godz. 11.30 Msza św. Po mszy św. odprowadzenie na cmentarz zasański.
Parafia Pogrzebień organizuje wyjazd autokarowy do Przemyśla.






![Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767002134zrzut-ekranu-2025-12-29-o-10-55-12-.png)


![Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767170393zrzut-ekranu-2025-12-31-o-09-37-51-.jpg)


![Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767181703plac-dlugosza-1-1-.jpg)






































Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.