Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 lutego 202209:46

Raport 998. Dwa volkswageny zderzyły się na Korczaka

Raport 998. Dwa volkswageny zderzyły się na Korczaka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Jedenaście zdarzeń, z czego większość dotycząca usuwania skutków silnego wiatru, właśnie tak wygląda najnowszy bilans strażackiej służby PSP Racibórz. Działania prowadzono w Krzyżanowicach, Rudach, Kuźni Raciborskiej, Rudyszwałdzie i w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 11.33 przy ulicy Bojanowskiej w Raciborzu. Doszło tam do uszkodzenia obróbki blacharskiej na budynku miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Działania strażaków polegały na usunięciu uszkodzonej blachy o wymiarach 2 metry na 40 centymetrów. Straty materialne oszacowano na kwotę 500 złotych.

W tym samym czasie (godz. 11.33) dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały na ulicę Janusza Korczaka w Raciborzu, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów: volkswagena transportera oraz volkswagena golfa. Pierwszy z nich wylądował w rowie. W obu pojazdach podróżowali jedynie kierowcy, którzy opuścili je jeszcze przed przybyciem służb. Nie wymagali pomocy medycznej. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Straty materialne oszacowano na kwotę 18 000 złotych.

Jak poinformowała KPP w Raciborzu sprawcą zdarzenia był 38-letni kierujący volkswagenem transporterem. Poszkodowany został 28-latek prowadzący golfa. Sprawcę ukarano mandatem karnym. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 12.51 w Krzyżanowicach na ulicy Tworkowskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o… znaku drogowym przechylonym w kierunku jezdni, który stwarza zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który usunął zagrożenie. Straty materialne oszacowano na kwotę 100 złotych.

O godzinie 13.42 jeden zastęp PSP zadysponowano na ulicę Polną w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie o naderwanym konarze drzewa, który opierał się o linie telekomunikacyjne. Strażackie działania polegały na usunięciu gałęzi. Na szczęście udało się uniknąć strat materialnych.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 13.50 w Rudach przy ulicy Rogera. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o zerwanym dachu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zerwany został cały dach o wymiarach 5x3 metry z budynku gospodarczego. Dach przeleciał nad ogrodzeniem i wylądował na chodniku i jezdni. Na szczęście w tym momencie w pobliżu nikt nie przejeżdżał i nie przechodził. Strażackie działania polegały na usunięciu elementów dachu z jezdni i chodnika oraz zabezpieczeniu pozostałości budynku gospodarczego. Straty materialne oszacowano na kwotę 10 000 złotych.

O godzinie 14.30 odnotowano kolejny wyjazd alarmowy. Tym razem jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Żorską w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu obróbki blacharskiej na dachu budynku. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na miejscu pojawiła się także firma dekarska wezwana przez zarządcę budynku, która od razu przystąpiła do naprawy uszkodzeń.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 14.48 na ulicy Bema w Kuźni Raciborskiej. Jeden zastęp OSP zadysponowano do usunięcia połamanych konarów drzew z parkingu samochodowego. Strat materialnych nie odnotowano.

O godzinie 15.25 odnotowano kolejne zdarzenie. Dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP po raz kolejny pognały do Rud. Tym razem na ulicę Rybnicką, skąd napłynęło zgłoszenie o zerwanych szczytowych elementach dachu. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przymocowaniu luźnych płyt ondulicznych przy pomocy gwoździ. Straty materialne oszacowano na kwotę 2 000 złotych.

Dwa kolejne zdarzenia w odstępie kilku godzin odnotowane zostały w Rudyszwałdzie. Pierwsze z nich o godzinie 16.54 przy ulicy Wiejskiej. Trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane po otrzymaniu informacji o zerwanym dachu na budynku mieszkalnym. Według zgłaszającego kawałek papy przeleciał nad jego głową. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że budynek jest pustostanem, którego dach zawalił się już jakiś czas temu. Wiatr poderwał jednak luźne kawałki papy. Jako że budynek znajdował się na ogrodzonej posesji, strażacy ograniczyli się jedynie do profilaktycznego przeszukania i zabezpieczenia granic działki taśmą ostrzegawczą.

aaa.[2]
fot. Czytelnik

Drugie zdarzenie w Rudyszwałdzie miało miejsce o godzinie 19.55 przy ulicy Granicznej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o nisko zwisającym kablu energetycznym. W związku z uszkodzeniem jedno z domostw znajdujących się przy tej ulicy pozbawione zostało prądu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz pogotowie energetyczne. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu akcji. Z kolei pracownicy pogotowia energetycznego przystąpili do usunięcia awarii.

aaa.[3]
fot. Czytelnik

Ostatnie do tej pory zdarzenie miało miejsce dziś, 18 lutego o godzinie 8.46 przy ulicy Batorego w Raciborzu. Jeden zastęp OSP w związku z prowadzonymi działaniami przeciwwirusowymi zajmował się dowozem maseczek ochronnych.

Autor: red., fot. Czytelnik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 maja 202213:50

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby

Piknik wojskowy na raciborskim zamku. Tak armia zachęca do służby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rybniku (dawne WKU) zaprosiło dziś, 21 maja, na dziedziniec raciborskiego zamku, gdzie trwa promocja dobrowolnej służby wojskowej. Racibórz jest jednym ze 102 punktów w Polsce, gdzie prowadzona jest akcja.

red.
Reklama
Aktualności21 maja 202207:58

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego

Mirosław Lenk: Skala tworzenia nowych etatów w tak trudnych czasach, to coś niespotykanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
38
Racibórz:

- Przez ostatnie piętnaście lat nie przypominam sobie takiej interwencji. Utworzono osiemnaście etatów, z tego czternaście obsadzono - mówił na komisji gospodarki były prezydent Mirosław Lenk odnosząc się do zwiększenia etatów w ratuszu i pieniędzy, jakie są potrzebne na wynagrodzenia urzędników.

(greh)
Aktualności22 maja 202213:11

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto w Pietraszynie. 110-lat miejscowej OSP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Urodzinowe obchody, spóźnione o rok z powodu epidemii, strażacy rozłożyli na trzy dni – dziś, 22.05., przyszedł czas na Mszę św. oraz uroczysty apel. Na kolejne okrągłe rocznice chcieliby mieć nowy wóz bojowy. Obecny, magirus, ma w metryce 47 lat.

red., fot. Katarzyna Kubik, (greh), wideo: (greh)
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202213:27

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO]

Anioł dobroci. Raciborskie Dni Dulcissimiańskie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwudniowe wydarzenie rozpoczęła w kościele farnym Msza św. odprawiona z udziałem biskupów - opolskiego Andrzeja Czai oraz gliwickiego Jana Kopca. W Strzesze zorganizowano seminarium naukowe. Wydarzenie relacjonuje telewizja EWTN Polska.

red., fot. Andrzej Złoczowski
Aktualności22 maja 202214:39

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO]

Wielkie święto w Raciborzu-Brzeziu. Finał Dni Dulcissimiańskich i posadzenie Dębu Niepodległości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Arcybiskup koadiutor katowicki Adrian Galbas SAC odprawił dziś Mszę św. w brzeskim kościele. Liturgia wieńczyła obchody I Dni Dulcissimiańskich. W klasztorze sióstr Marianek posadzono Dąb Niepodległości.

Grzegorz Wawoczny, Marta Wawoczny
Reklama
Aktualności22 maja 202215:31

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO]

Na Widoku otwarto ścieżkę edukacyjną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Las w Raciborzu-Brzeziu na granicy z Pogrzebieniem ma ścieżkę edukacyjno-kontemplacyjną.

(waw)
Aktualności22 maja 202215:47

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy

Jarmark w Krzanowicach. Kupców sporo i rarytasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miejscowy kolekcjoner paczek papierosów pokazał markę Orient. – Jej cena to blisko sześć tysięcy złotych – mówi.

(waw)
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202215:04

Wierni z Tworkowa, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO]

Wierni z Tworkowa, Bolesławia i czeskiej Haci na Urbanku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Dziś, 22 maja, odbyła się doroczna procesja dziękczynno-błagalna na tworkowski Urbanek.

wideo waw, fot. Damian Matioszek
Reklama
Sport21 maja 202222:23

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej

Królowa sportu zagościła w Raciborzu. Polsko-czeska rywalizacja przy Zamkowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborski stadion lekkoatletyczny przy Zamkowej gościł dziś uczestników meczu młodzieżowego Śląsk - Morawy U20, U18.

Jan Ptak
Aktualności22 maja 202216:12

Oferty nieruchomości miasta Racibórz

Oferty nieruchomości miasta Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Sport22 maja 202219:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Styl życia21 maja 202222:40

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ

Muzycy z Raciborza-Brzezia i Gliwic koncertowali w kościele NSPJ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W świątyni przy ul. Warszawskiej zwieńczono sobotnie wydarzenia związane z Dniami Dulcissimiańskimi.

Jan Ptak
Styl życia21 maja 202222:00

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje

Z Maryją w Kościele - w parafii Matki Bożej rozpoczęły się misje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Prowadzi je paulin, o. Laurencjusz Jan Żezicki OSPPE posługujący w rejonie Kijowa na Ukrainie. Łaskami słynąca ikona raciborska to najstarsza znana kopia cudownego obrazu z Jasnej Góry. Poznajcie program misji i zobaczcie zdjęcia z Mszy św. na ich rozpoczęcie.

Jan Ptak
Reklama
Sport21 maja 202219:47

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców

Siatkówka. Miasto Racibórz najlepsze w rywalizacji samorządowców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

II edycja turnieju siatkówki samorządowców z subregionu zachodniego województwa śląskiego przeszła dziś do historii. W arenie przy Łąkowej najlepsi byli reprezentanci raciborskiego magistratu. Rywalizowało sześć drużyn.

fot. Jan Ptak
Aktualności21 maja 202223:24

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Aktualności22 maja 202216:34

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO]

Raciborski Bieg Bez Barier [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Była to już siódma edycja imprezy, poświęconej obecnie Jurkowi Wiśniewskiemu, jej inicjatorowi, działaczowi na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, zmarłemu w listopadzie 2021 r.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Biznes22 maja 202207:35

Wizyta studyjna MŚP w Libanie!

Wizyta studyjna MŚP w Libanie! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera
Reklama
Aktualności21 maja 202207:41

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony

Księżniczki gotowe. II plener rzeźbiarski na zamku zakończony - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

„Opolsko-raciborskie księżniczki z rodu Piastów” - to tytuł II pleneru rzeźbiarskiego, który przypomnijmy, odbywał się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu, w dniach od 18 do 20 maja 2022 r. 

Zamek Piastowski
Kultura i edukacja22 maja 202220:04

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu

Kalimera i Buenos Dias – tak witają swoich pracodawców uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zagraniczne praktyki uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu „Budowlanka – Gastronomik” to wyzwanie, obowiązki, ale również wielka przygoda życiowa.

materiał nadesłany
Sport21 maja 202219:10

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO]

Najmłodsi walczyli o każdą piłkę. II Turniej Małych Bajtlów w Markowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Boisko w Markowicach przy ulicy Henryka Jordana od rana tętniło dziś życiem. W sobotni poranek rozpoczął się bowiem II Turniej Małych Bajtlów, którego organizatorem były UKS Arka Markowice oraz LKS 07 Markowice.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Sport21 maja 202221:05

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich

35-lecie sekcji skata w Górkach Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Podczas gdy strażacy z Nędzy pojechali rywalizować na zawodach w Szymocicach, skaciorze zasiedli przy stolikach w ich remizie.

fot. Katarzyna Kubik
Sport22 maja 202213:01

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO]

Emocje połączone z frajdą. II Turniej Małych Bajtlów za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskiej dzielnicy Markowice rozegrano dziś drugi dzień zmagań piłkarskich w drugiej edycji Turnieju Małych Bajtlów.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności22 maja 202216:32

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO]

Półfinał mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej w Raciborzu i Krzanowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W niedzielę, 22 maja, od wczesnych godzin porannych na boiskach siatkarskich przy ulicy Żorskiej toczyła się rywalizacja o awans do fianału mistrzostw Śląska juniorów w siatkówce plażowej.

fot. Jan Ptak
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Strony Partnerskie22 maja 202212:48

Jak jeść awokado i dlaczego warto?

Jak jeść awokado i dlaczego warto? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.