Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 lutego 202209:29

Raport 998. 50 tys. złotych strat w pożarze poddasza w Bolesławiu [FOTO]

Raport 998. 50 tys. złotych strat w pożarze poddasza w Bolesławiu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

AKTUALIZACJA. W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP odnotowali osiem interwencji. Wśród nich znalazł się pożar poddasza w domu jednorodzinnym w Bolesławiu. Sprawdź szczegóły strażackich interwencji.

Piątek, 11 lutego 2022

O godzinie 9.19 jeden zastęp PSP prowadził działania przy ulicy Gamowskiej w Raciborzu. Polegały one na pomocy w transporcie tlenu do szpitala. Tlen został przewieziony przez jeden zastęp PSP z Knurowa.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 13.04 w Ciechowicach na ulicy Powstańców Śląskich. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów: skody fabii i chevroleta aveo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe służb na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania, ustalono, że w rowie znajduje się jeden pojazd – chevrolet. Drugiego pojazdu, o którym mowa była w zgłoszeniu nie było na miejscu zdarzenia. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, wydobyciu samochodu z rowu przy pomocy wyciągarki oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne oszacowano na 6 000 złotych. Osób poszkodowanych nie odnotowano.

Jak przekazał nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu, sprawczynią zdarzenia była 39-letnia kierująca chevroletem aveo. Nie dostosowała ona prędkości do warunków panujących na drodze, w związku z czym doprowadziła do zderzenia ze skodą kierowaną przez 69-letniego mężczyznę. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem karnym. Nie był to jednak jej największy problem. Jak okazało się w trakcie czynności, 39-letnia kobieta była pijana. Wydmuchała ponad 1 promil alkoholu. Za ten czyn tłumaczyć będzie się przed sądem.

O godzinie 14.39 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze w domu jednorodzinnym w Bolesławiu przy ulicy Środkowej. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP, samochód operacyjny z Reymonta oraz cztery zastępy ochotników. Jeszcze przed przybyciem służb na miejsce sześć osób opuściło bezpiecznie budynek. Nie wymagały pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się elementy poddasza. Spaleniu uległo około 5 m2 konstrukcji dachu. Konieczne było też rozebranie ocieplenia. Po ugaszeniu ognia pomieszczenia przewietrzono, sprawdzono pod kątem obecności CO w atmosferze, sprawdzono sprawdzenia przy użyciu kamery termowizyjnej oraz zabezpieczono dach przy pomocy plandeki. Straty materialne oszacowano na kwotę 50 000 złotych. Przypuszczalną przyczyną pojawienia się ognia mógł być wcześniejszy pożar sadzy w przewodzie kominowym oraz iskry wydobywające się z komina.

Ostatnie piątkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 14.59 w Tworkowie na ulicy Raciborskiej. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia plamy substancji ropopochodnej z jezdni. Plama powstała wskutek wcześniejszego zdarzenia drogowego.

Z informacji KPP w Raciborzu wynika, że sprawcą zdarzenia był 59-letni kierujący iveco. Nie zachował on bezpiecznej odległości od poprzedzającego go hyundaia, przez co najechał na jego tył. Poszkodowanym był 23-letni kierujący hyundaiem. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Sobota, 12 lutego 2022

Pierwsza sobotnia interwencja strażaków miała miejsce o godzinie 11.08 w Pietrowicach Wielkich. Jeden zastęp OSP prowadził działania związane z epidemią koronawirusa. Polegały one na dowozie osób na szczepienie.

Z kolei o godzinie 18.17 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na przystanku autobusowym na ulicy Katowickiej. Kontakt z leżącym był utrudniony. Zachodziło podejrzenia wyziębienia organizmu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP, zespół ratownictwa medycznego oraz patrole policji i straży miejskiej. Po dojeździe służb na miejsce okazało się, że mężczyzna jest obcokrajowcem. Stwierdził, że nic mu nie dolega i odmówił udzielenia pomocy medycznej.

Niedziela 13 lutego 2022

O godzinie 11.22 dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do Nowej Wioski na ulicę Główną. Działania druhów polegały na uprzątnięciu szkła z jezdni. Szkło pochodziło z rozbitej wiaty przystankowej.

Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowano w niedzielę, o godzinie 15.24 przy ulicy Pomiarowej w Nędzy. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o konieczności pomocy w transporcie chorego 66-latka do karetki pogotowia. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Z powodu uszkodzenia podłogi w budynku konieczne było zbudowanie pomostu z drabin nasadkowych. Następnie przy pomocy płachty transportowej mężczyzna został przetransportowany na zewnątrz i przekazany pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Autor: red., fot. Czytelnik (Bolesław), JP (Katowicka), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności25 maja 202220:10

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Grupa 112 Racibórz, Czytelnik
Reklama
Sport25 maja 202220:49

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO]

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Nie od dziś wiadomo, że kluby z Krzyżanowic i Tworkowa nie darzą się przesadną sympatią. Dodatkowo, w ostatnim czasie pewne tarcia jeszcze bardziej się nasiliły. Środowe derby gminy Krzyżanowice, które rozegrano na boisku przy Dworcowej miały okazję pokazać, kto tak naprawdę wiedzie prym w gminie.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202212:02

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

O 15.30 z rynku na lewobrzeżne bulwary przejdzie korowód bębniarzy. Po zmierzchu laserowe show nad Odrą.

red.
Aktualności25 maja 202210:01

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Na forum komisji oświaty przedstawiono potrzeby i działania w roku 2022 w raciborskim Arboretum. Przedstawienia dokonała Elżbieta Skrzymowska, dyrektor jednostki z Obory. Po prezentacji doszło do dyskusji.

(greh)
Reklama
Aktualności26 maja 202212:14

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
19
Racibórz:

Chcąc rozstrzygnąć przetarg PKP będzie musiała zwiększyć budżet planowanej inwestycji, szacowanej na 24,74 mln zł brutto. Najtańsza oferta opiewa na ponad 30 mln zł. - Podjąłem działania, by zarząd PKP zwiększył budżet inwestycji - zapewnia wiceminister Michał Woś.

(waw)
Aktualności25 maja 202212:10

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
Racibórz:

Inflacja i wzrost cen materiałów budowlanych sprawiły, że wykonawcy przebudowy trzech dróg w Raciborzu żądają większych kwot wynagrodzenia, łącznie 250 tys. zł.

red., fot. z ul. Bema Rafał Ćwirta
Aktualności26 maja 202210:44

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu uroczyście obchodzili 31. rocznicę powstania Straży Granicznej.

ŚOSG Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202209:32

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO]

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie minionej służby strażacy odnotowali pięć interwencji. Dwie z nich związane były ze środowymi opadami deszczu. Doszło także do pożaru piwnicy w Markowicach, w wyniku którego straty oszacowano na 15 tys. złotych. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Samuel Markiewka
Reklama
Aktualności26 maja 202209:15

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Biznes25 maja 202209:45

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Największa raciborska spółka zanotowała w pierwszym kwartale skonsolidowany zysk netto w wysokości 28,7 mln zł wobec straty 4,3 mln zł w pierwszym kwartale 2021 r.

red.
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie25 maja 202218:35

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Spotkanie władz uczelni, kadry, studentów i absolwentów zorganizowano dziś w ogródku Browaru Rynek. Można tu obejrzeć prace poświęcone naszemu miastu.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Kultura i edukacja25 maja 202218:02

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto...

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto... - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

24 maja - po długiej i smutnej pandemicznej przerwie - w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbyły się uroczyste obchody święta patronki szkoły Księżnej Eufemii Raciborskiej.

materiał nadesłany/ZSE
Reklama
Reklama
Biznes25 maja 202215:14

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

- Instalacja ochrony środowiska na grafityzacji w Raciborzu opiera się na skutecznym trzystopniowym etapie oczyszczania gazów - zapewnia spółka.

materiał prasowy spółki
Reklama
Aktualności26 maja 202209:39

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC]

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czerwcowym kalendarzu doroczne imprezy - Pływadło, Dni Raciborza oraz Festiwal Średniowieczny, ale nie tylko. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzy

red.
Kultura i edukacja26 maja 202218:54

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO]

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury, przy pełnej sali, odbył się koncert "Kasprowicz z serca". Wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Aktualności25 maja 202209:08

Raport 998. Strażacy dokonali eksmisji niebezpiecznych owadów

Raport 998. Strażacy dokonali eksmisji niebezpiecznych owadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pixabay.com/umsiedlungen
Aktualności25 maja 202221:48

Raciborski festiwal przedszkolaków - gala finałowa w RCK

Raciborski festiwal przedszkolaków - gala finałowa w RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina odbyły się gala finałowa - prezentacje artystyczne w ramach XII Mini Festiwalu Przedszkolaków oraz IV Przeglądu Małych Form Teatralnych. 

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności25 maja 202211:15

Podwyżka stóp procentowych przydusiła finanse powiatu raciborskiego. Dług mocno w górę

Podwyżka stóp procentowych przydusiła finanse powiatu raciborskiego. Dług mocno w górę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Wzrost stawki WIBOR zwiększył nominalne zadłużenie powiatu raciborskiego o 4 mln zł! Na kolejnej sesji radni będą decydować o zwiększeniu wydatków na obsługę zadłużenia. - Niestety, kosztem innych zadań - przyznaje starosta Grzegorz Swoboda. 

(waw)
Aktualności25 maja 202208:15

Od czerwca limity dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie w górę

Od czerwca limity dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie w górę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności26 maja 202212:45

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Pod koniec września do remizy OSP Racibórz Miedonia przyjedzie nowy średni wóz bojowy. Będzie to Mercedes Atego. Zastąpi ciężkiego jelcza, którego ochotnicy z tej dzielnicy przejęli od OSP Brzezie.

red., fot. bonex.pl
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.