Wspólna promocja krwiodawstwa i zdrowego stylu życia

Województwo Śląskie podpisało list intencyjny ze Śląskim Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża, którego efektem będzie wspólne zachęcanie do oddawania krwi oraz praktykowania zdrowego stylu życia.
W konferencji wzięli udział: Beata Białowąs, członek zarządu województwa, reprezentujący Sejmik, przewodniczący Jan Kawulok oraz szef Komisji Finansów i Budżetu radny Stanisław Baczyński, a także Andrzej Kinasiewicz, prezes Śląskiego Oddziału PCK i Bogdan Ogrocki, dyrektor Oddziału Okręgowego PCK.
- Cieszę się, że w imieniu pana marszałka Jakuba Chełstowskiego podpisujemy dziś ten bardzo ważny dokument. Czas pandemii pokazał, jak istotne jest wspieranie służby zdrowia i wszelkich projektów prozdrowotnych – podkreśliła Beata Białowąs, członek zarządu województwa.
- Województwo Śląskie jest regionem, którego jednym z najważniejszych priorytetów rozwoju są działania dotyczące sfery zdrowia. Główne cele polityki zdrowotnej ukierunkowane są na zapewnienie powszechności dostępu do profilaktyki i świadczeń zdrowotnych oraz podnoszenie jakości usług medycznych z zachowaniem równych praw dla wszystkich, co pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego i poprawę warunków życia w regionie – dodał przewodniczący Sejmiku, Jan Kawulok.
- W regionie funkcjonuje szereg jednostek ochrony zdrowia na wysokim poziomie, które mogą pochwalić się specjalistycznym sprzętem i wysoko wykwalifikowaną kadrą medyczną. Ich wspieranie należy do fundamentalnych misji województwa – zaakcentował radny Stanisław Baczyński.
- To ważny dla nas dzień. Zyskujemy znaczącego partnera w kontekście pracy, jaką wykonujemy. Działamy na rzecz ratownictwa i ochrony ludności, prowadzimy szkolenia w tym zakresie oraz szkolenia z pierwszej pomocy, prowadzimy działalność charytatywną, realizujemy zadania z pomocy społecznej, w tym usługi opiekuńcze, prowadzimy placówki interwencji kryzysowej, pracujemy na rzecz osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, również na rzecz osób niepełnosprawnych – przypomniał Andrzej Kinasiewicz, prezes Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK.
Podpisany intencyjny stanowi wyraz woli współpracy w zakresie promocji Województwa Śląskiego jako regionu wspierającego wszelkie inicjatywy związane z podnoszeniem poziomu wiedzy z zakresu ochrony zdrowia oraz wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem. W ramach działań podejmowanych przez władze województwa w regionie funkcjonuje Sejmik Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego, który zajmuje się rozwijaniem i umacnianiem współpracy na rzecz poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Strony deklarują intencję współpracy w celu realizacji działań na rzecz podnoszenia wśród mieszkańców regionu świadomości w zakresie idei honorowego krwiodawstwa, zdrowia i zdrowego stylu życia.








![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)










![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)







![Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] Dwa ognie rozpoczęły Podwórkową Ligę Sołectw Gminy Nędza 2026 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782071791photo-55-z-99-.jpg)















![Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] Upał, emocje i walka do końca. Strażacy rywalizowali w Raszczycach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17820694491781991611photo-112-z-178-.jpg)






Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany