Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 września 202117:47

Jarmark na zakończenie lata już od piątku w Raciborzu [PROGRAM]

Jarmark na zakończenie lata już od piątku w Raciborzu [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

40 wystawców rękodzieła i wyrobów regionalnych, stoiska gastronomiczne, strefa dla najmłodszych i popołudniowa dawka humoru oraz muzyki. Tak w skrócie będzie wyglądał trzydniowy jarmark, który w tym roku ratusz organizuje na placu Długosza. Jarmarkowe miasteczko zaprasza od piątku do niedzieli (17-19 września) w godz. 11:00 – 19:00.

Będzie można oglądać, kosztować i kupować. W tym czasie na zwiedzających czeka m.in. ręcznie wykonana biżuteria, zabawki, kosze i koszyki, wyroby szydełkowe, rzeźby i figury aniołów, ceramika oraz smakowite wyroby regionalne – miody, oscypki, sery kozie, przeciery, soki i konfitury! Smacznie zapowiada się strefa gastronomiczna, nie zabraknie mies, będą ryby i langosze i coś słodkiego. Na najmłodszych czekać będzie karuzela i dmuchańce oraz animacje i pokazy. Atrakcje muzyczne prezentujemy poniżej. Zapraszamy!

SOBOTA 18 WRZEŚNIA

PLAC DŁUGOSZA
15:00 Uroczyste otwarcie jarmarku
15:15 Koncert zespołu DR. ONG (CZ)
16:30 Koncert zespołu BARTNICKY
18:30 Koncert zespołu FRELE

NIEDZIELA 19 WRZEŚNIA

PLAC DŁUGOSZA
16:00 Koncert zespołu Voltage
17:00 Kabaret MOHEROWE BERETY
18:30 Koncerty zespołu JEST NAJLEPIEJ

PLAŻA MIEJSKA
19.00 Koncert SNOWBLIND
20.30 Koncert ZDECHŁY OSA

Zespół Bartnicky

To projekt muzyczny, który powstał na początku 2011 roku. Na jego czele stoi skrzypek i wokalista Bogdan Bartnicki, urodzony na Zaolziu w czeskich Beskidach. Członkowie zespołu to ludzie kochający i grający różne gatunki muzyki, których połączyła chęć stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. W efekcie powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze dynamiczną sekcję, i wiele innych folkowych klasycznych instrumentów i brzmień. Zespół podczas koncertów wykonuje nowy autorski repertuar jak również utwory ludowe pochodzące z Beskidów we własnych aranżacjach. Zespół grał w Polsce, w Czechach, na Słowacji, w Niemczech, na Węgrzech a nawet w Konsulacie RP w Wiedniu. Bartnicky to niesamowita radość, energia na scenie i ogromna charyzma wokalisty, która powoduje, że nikt nie przejdzie koło tej muzyki obojętnie. Zespół ma na koncie takie hity jak: „Powiedz mi rzeko", „Serce bych oddoł", „Nasza muzyka”. Aktualnie zespół pracuje nad albumem z najnowszymi utworami, która była poprzedzona singlem „Czuję się sam". W tym roku ukażą się dwa całkiem nowe teledyski do utworów „Ojcowizna” i „Ucieka nam”.

Frele

Frele - to trzy wokalistki, Marcelina Bednarska, Marta Skiba i Magdalena Janoszka, które zdobyły popularność, śpiewając covery światowych przebojów w języku śląskim. O viralu rozpisywały się ogólnopolskie media, m.in. Onet, Mtv, Rmf fm, Radio Zet czy Gazeta Wyborcza. 26 czerwca 2020 to dzień premiery drugiego albumu zespołu HEHE. W ciągu kilku dni fanpage na facebooku polubiło ponad 8000 użytkowników, a film na youtube zdobył setki tysięcy wyświetleń. Najbardziej popularny cover „Dejta Cicho” przekroczył liczbę 4,5 milionów odsłon na Youtube. Single „Ulice tego miasta”, czy„Dzisiej” to pierwsze single promujące album. Następny „Za bardzo” był połączony z akcja społeczną #zabardzo, w którą zaangażowało się wiele znanych osób. Akcja wycelowana była w hejt w internecie oraz w jego skutki. Teledysk do utworu był formą performance w którym nic nie było wyreżyserowane. Utwór „Zachowaj dystans” trafił na listę przebojów radiowej Trójki i jest bardzo często grany na jej antenie na nowym krążku możemy nadal spotkać elementy śląskie jednak całość kręci się wokół alternatywnego popu. Za produkcję płyty odpowiadał Michał Kush, znany z produkcji albumów m.in Darii Zawiałow.

Moherowe Berety

Pomysł kabaretu zrodził się po jednym z koncertów sylwestrowych w Teatrze Rozrywki w 2005 roku. Beacie Chren zaproponowano zaśpiewanie piosenki Ballada Jarzynowa J. Przybory i J. Wasowskiego. Piosenka była długa i choć miała piękną i dramatyczną zarazem opowieść Beata bała się, że zanudzi widza. Poprosiła więc swoje utalentowane koleżanki o pomoc. I tak oto wystąpiły we czwórkę jako koło gospodyń z dyrygentem do złudzenia przypominającym Piotra Rubika… Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Zaczęły pracować nad programem . Przecież nikt nie ma takich przygód jak Marcia z sąsiadami w Chyżem… albo Gosieńka nasza blondynka naturalna. Beacia co to ciągle popada w tarapaty z facetami, Elbienia to przygodami ze swego życia mogłaby obdarować niejedną ubogą duszyczkę. Tak powstały nowe piosenki, nowe skecze. Jeszcze jedna ważna rzecz… one nie politykują, to są Mohery z Podlasia czasami zakochane, zawsze wesołe. Hodują kury nioski, krowy holenderki, indory i angory (na berety) A na co dzień w Teatrze pracują… Kabaret "Moherowe Berety" to formacja składająca się z czterech pań. Mają na swoim koncie już wiele sukcesów. Na co dzień są aktorkami teatrów, po godzinach bawią i rozśmieszają swoim kabaretem pełnym piosenek, monologów oraz skeczy.

Zespół Voltage

Zespół Voltage - Błażej Klimaszka, Michał Stuchły oraz Piotr Thamm - wokaliści, którzy oprócz zachwycania publiczności swoimi głosami, działają aktywnie na rzecz kultury w ramach Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturowych "VOLTAGE". Błażej Klimaszka to młody wokalista pochodzący z Tworkowa. Muzyka jest dla niego całym światem i wiąże z nią swoją przyszłość. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć na szczeblu regionalnym, jak również ogólnopolskim. Zaprezentuje piosenki takie jak np. "Życia mała garść" czy "Ty druha we mnie masz" wraz z Piotrkiem Thammem. Ten z kolei druha ma w swojej gitarze, bez której, jak sam mówi, ciężko go spotkać. Jego marzeniem jest występ, na którym zaprezentowałby własny repertuar. Michał Stuchły natomiast jest personą dobrze znaną nie tylko w swoim rodzinnym Tworkowie, gdzie udziela się na rzecz lokalnej społeczności, ale i w Raciborzu, na którego scenach gościł nie raz. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć i nagród w dziedzinie wokalnej. Wszyscy trzej kształcą się pod czujnym okiem pani Elżbiety Biskup w ramach Zespołu Wokalnego MIRAŻ

Snowblind

To katowicka formacja powstała w 2015 roku, w obecnym składzie od 2019 roku. Muzyka to modern rock z domieszką groove metalu. Zespół charakteryzuje się potężnymi/skocznymi riffami, pulsującą sekcją rytmiczną, polskimi, szczerymi do bólu tekstami oraz wokalem, który od czystego śpiewu przez rap, potrafi przejść do ekstremalnego growlu/screamu. Na żywo Snowblind to czysta sceniczna energia, o czym świadczą wielokrotnie przyznane nagrody publiczności. Wydawnictwa: EP „Before I Die I Want To” (eng.) 2017 z Konradem Jędrak na wokalu, EP ,,Retrospekcje" (pl.) 2020 w obecnym składzie.

Zdechły osa

Zdechły Osa - wychowanek wrocławskiego Kosmosu. Twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ani – tym bardziej – elektronikiem, ale z czystym sumieniem można go określić mianem jednego z ciekawszych głosów krajowego podziemia schyłku drugiej dekady XXI wieku. W maju 2021 roku, zadebiutował z albumem, który jeszcze przed ukazaniem się tego krążka został nominowany do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Na płycie usłyszeć można m.in. doskonale znane utwory takie jak „Zakochałem się w Twojej matce”, „Adhdlgbthwdp” czy „Jak Ty oka nie masz”, a także kilkanaście premierowych kompozycji.

Jest najlepiej!

Jesteśmy 6 osobowym składem muzycznym przy którym nogi same rwą się do tańca a ręce wiją się jak nie jeden wąż na pustyni! Energicznie - zabawnie - z pomysłem! Zespół tworzą wspaniali muzycy i wokalistki dla których scena to drugi dom! Zespół gra nowocześnie i świeżo a gatunki w których najlepiej się odnajduje to - funk - pop - rock - nowoczesne granie jak i świetne polskie przeboje. Podczas koncertu usłyszeć będzie można hity takich zespołów jak Daft Punk, Maanam czy Dawid Podsiadło.

*****************************

Miasto Racibórz oraz Urząd Miasta Ostrawy-Poruby wspólnie rozpoczęli realizację projektu, w ramach którego w latach 2019 i 2020 odbędzie się 6 jarmarków – Jarmarki Wielkanocne, Bożonarodzeniowe oraz jarmarki podczas Dni Raciborza i Babiego Lata w Ostrawie Porubie. Celem projektu jest rozwój i wzmocnienie współpracy między partnerami, między Ostrawą – Porubą a Raciborzem.

Współpraca ma na celu organizowanie imprez kulturalnych i społecznych, które przybliżą sposób życia sąsiadów, pozwolą pogłębić komunikację między dwoma regionami i przyczyniać się do zmniejszenia barier społecznych i kulturalnych między dwoma narodami. Projekt pn. Wspólna organizacja CZ-PL działalności kulturalnej dwóch największych miast Euroregionu Silesia/Společná CZ-PL organizace kulturních aktivit dvou největších měst Euroregionu Silesia (numer rejestracyjny projektu: CZ.11.4.120 / 0.0 / 0.0 / 17_028 / 0001625) powstał w 2017 oraz w 2018 roku i został wybrany do dofinansowania z INTERREG V A Czechy - Polska w ramach osi priorytetowej 4 - Współpraca instytucji i społeczności, o maksymalnej kwocie dofinansowania 312 708,88 euro. Partnerem zarządzającym jest statutowe miasto Ostrava - dzielnica Poruba.

1_logo_ostrava

 

 

 

Autor: materiał zlecony, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 września 202210:27

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności1 października 202219:34

Raciborski Hubertus. Parada i gonitwa [FOTO i WIDEO]

Raciborski Hubertus. Parada i gonitwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Drugi z trzech Hubertusów w powiecie raciborskim odbył się dziś w Raciborzu. Organizatorem była Huzarska Dolina Ludwika Gorczycy.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności30 września 202211:23

Zbadano szczątki Łokietka. Król po matce miał raciborskie korzenie

Zbadano szczątki Łokietka. Król po matce miał raciborskie korzenie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
onet.pl, fot. Projekt badań nieinwazyjnych pochówku Władysława Łokietka
Reklama
Aktualności2 października 202209:15

Tauron podpowiada jak o 30 proc. zmniejszyć zużycie energii

Tauron podpowiada jak o 30 proc. zmniejszyć zużycie energii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. prasowe Tauron, fot. pixabay.com/ColiN00B
Kultura i edukacja1 października 202221:31

XI Gala Skazy. Święto tańca w RCK [FOTO i WIDEO]

XI Gala Skazy. Święto tańca w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot./wideo K. Kubik, wideo M. Waw
Aktualności2 października 202213:13

Zmarł ks. Ernst Krzyżok z Raciborza-Miedoni

Zmarł ks. Ernst Krzyżok z Raciborza-Miedoni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło zdjęcia: der-farang.com
Reklama
Reklama
Aktualności30 września 202210:10

Koncerty, spektakle, wystawy, zawody - październik w Raciborzu [KALENDARIUM]

Koncerty, spektakle, wystawy, zawody - październik w Raciborzu [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

40-lecie Universe, Andrzej Sikorowski z córką, Wiatraki, ostrawscy filharmonicy, spektakl Goło i wesoło - to tylko niektóre atrakcje w październikowym kalendarium.

Grzegorz Wawoczny
Aktualności1 października 202215:46

Motorowe pożegnanie sezonu w Zabełkowie [FOTO i WIDEO]

Motorowe pożegnanie sezonu w Zabełkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Ford T rocznik 1913 z muzeum Forda w Będzinie był dziś ozdobą zlotu pojazdów zabytkowych w Zabełkowie. Wydarzenie zakończyło sezon na pograniczu.

red.
Reklama
Aktualności30 września 202211:39

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym - znamy najlepszych

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym - znamy najlepszych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Aktualności1 października 202208:16

Dzień Seniora: Promyk słońca w Domu św. Notburgi

Dzień Seniora: Promyk słońca w Domu św. Notburgi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Aktualności30 września 202213:41

Drezno, Wiedeń, Brno, Nikiszowiec a może Gdańsk? – zobacz najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne!

Drezno, Wiedeń, Brno, Nikiszowiec a może Gdańsk? – zobacz najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiedeń to absolutna klasyka jarmarków bożonarodzeniowych. Nikiszowiec jest za to bliżej i chwali się ciekawymi atrakcjami kulturalnymi i kulinarnymi. Brno jest stolicą regionu morawskiego. Drezno czaruje pięknem architektury, smakiem Christstollen i… ma najlepsze grzańce! Gdańsk cieszy się najpiękniejszym z jarmarków w Polsce, a jego największym atutem jest położenie nad morzem. 

materiał partnerski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport1 października 202221:32

Ruch rozbił rezerwy Krzanowic [FOTO]

Ruch rozbił rezerwy Krzanowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot.Katarzyna Kubik
Aktualności1 października 202215:48

Memoriał szachowy im. Alfreda Chrobaka [FOTO i WIDEO]

Memoriał szachowy im. Alfreda Chrobaka [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Powiatowe Centrum Sportu gości dziś blisko stu szachistów – uczestników III Międzynarodowego Memoriału Szachowego im. Alfreda Chrobaka – OPEN.

red.
Reklama
Sport1 października 202214:43

W Chałupkach zagrają dla Mikołaja Kubali

W Chałupkach zagrają dla Mikołaja Kubali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh)
Sport1 października 202221:33

B klasa. Dwa oblicza beniaminka z Wojnowic [FOTO]

B klasa. Dwa oblicza beniaminka z Wojnowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot.Katarzyna Kubik
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności1 października 202220:07

Świętowano 10-lecie partnerstwa Powiatu Raciborskiego z Powiatem Elbe-Elster

Świętowano 10-lecie partnerstwa Powiatu Raciborskiego z Powiatem Elbe-Elster - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Powiat:

Powiat (Landkreis) Elbe-Elster leży w niemieckim kraju związkowym Brandenburgia, a jego stolicą jest Herzberg (Elster). Od dekady rozwija się partnerstwo z Raciborszczyzną.

fot. SP
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.