Patryk Grzegorzewicz z gratulacjami od władz powiatu

19-letni olimpijczyk z Tokio oraz srebrny medalista w sztafecie mieszanej 4x400 m na niedawnych mistrzostwach świata juniorów w Nairobi gościł dziś na sesji Rady Powiatu.
Tegoroczny absolwent ZSOMS i wychowanek Victorii Racibórz zaliczy ten sezon do udanych. Co prawda nie wystartował w Tokio, ale już sam wyjazd z kadrą na igrzyska była dla niego sporym wyróżnieniem. Grzegorzewicz dopiero wchodzi w swój najlepszych okres jako sportowiec. – Mam nadzieję, że jestem tu nie pierwszy i nie ostatni raz – powiedział radnym powiatowym, którzy stanęli sobie z wicemistrzem świata do wspólnego zdjęcia.
Zapowiedział, że jego cel to Paryż. Igrzyska w stolicy Francji odbędą się już za trzy lata. Wspomniał trenera Piotra Morkę, który stoi za jego sukcesem. – Razem pracowaliśmy. Szkoda, że go tu nie ma – dodał. Morka towarzyszył Grzegorzewiczowi podczas startu w Kenii. Po krótkich wakacjach Patryk rozpoczyna treningi przed nowym sezonem.
Od samorządu powiatowego dostał dziś nagrodę w kwocie 4500 zł oraz kosz prezentów, w tym stos materiałów promocyjnych.
Na sesji miała być dziś złota w Tokio Justyna Święty-Ersetic. Pojechała jednak do Warszawy, gdzie w Pałacu Prezydenckim odebrała od prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Zarząd wniósł pod obrady nadanie jest tytułu "Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego".














![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)

![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)
![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)


![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)

![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)


![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)


![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)




















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany