Knedle z kaczką i kołoczyki na zimno. Rączka w Tworkowie

Znany i lubiany śląski kucharz Remigiusz Rączka po raz kolejny odwiedził gminę Krzyżanowice z ekipą regionalnej telewizji TVP3 Katowice. Tym razem miejscem kulinarnych doznań stały się ruiny zamku w Tworkowie. W gotowaniu towarzyszyły mu panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zabełkowa, a o gminie i samym zamku opowiedział wójt Grzegorz Utracki.
W środku tygodnia, 7 lipca, ruiny zamku w Tworkowie stały się planem filmowym dla programu kulinarnego „Rączka gotuje”. Remigiusz Rączka w pomieszczeniach wozowni gotował w towarzystwie przewodniczącej KGW Zabełków Anny Kupki oraz członkiń koła Urszuli Jeziorskiej i Haliny Szulik.
Na danie główne wybrano knedle z nadziewaną kaczką, którą wraz z Remigiuszem Rączką przygotowała Urszula Jeziorska. Anna Kupka i Halina Szulik zaprezentowały kołoczyki na zimno.
Podczas emisji odcinku zobaczymy również wójta gminy Grzegorza Utrackiego, który opowie o atrakcjach turystycznych gminy Krzyżanowice oraz o przeprowadzonych inwestycjach, które odmieniły ruiny zamku w Tworkowie.
Premiera odcinka z Ruin Zamku w Tworkowie odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 lipca br. o godzinie 18.00 na antenie TVP3 Katowice, zaś jego powtórka będzie miała swoją emisję dzień później, 11 lipca o godzinie 10:30. Odcinek będzie również dostępny na stronie internetowej TVP3 Katowice po jego emisji telewizyjnej.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany