Od piątku otwarte dla klientów lokale gastronomiczne, baseny, kasyna

Od piątku restauracje mogą przyjmować gości wewnątrz swoich lokali. Otwarte mogą być też baseny, kluby fitness, kasyna, siłownie, solaria. Nadal w tych obiektach obowiązuje reżim sanitarny, w tym zakrywanie ust i nosa oraz limity odległości i osób.
Poluzowanie w gastronomii wynika z rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, które weszło w życie 15 maja br.
Zgodnie z nim, od piątku, 28 maja do 5 czerwca restauracje, także te w hotelach oraz placówki gastronomiczne mogą przyjmować klientów wewnątrz swoich lokali, a nie tylko w ogródkach na świeżym powietrzu, jak to się odbywa od 15 maja.
Wznowienie działalności wewnątrz lokali musi się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że możliwe jest max. 50 proc. obłożenie lokalu. Obowiązuje dystans między stolikami - zajęty może być co drugi z nich, a odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.
Każdy wchodzący do restauracji musi mieć zakryte maseczką usta oraz nos; może je odsłonić przy stoliku. Według rozporządzenia także od piątku, do 5 czerwca br. ponownie można prowadzić gry na automatach, działalność mogą wznowić także kasyna. Obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kw. powierzchni danej działalności; obsługa oraz klienci mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
Ponadto, mogą odbywać się od piątku imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie), ale maks. 50 osób; do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19.
Zgodnie z nowym prawem czynne są baseny dla wszystkich, ale z litem 50 proc. obłożenia obiektu, a także siłownie, kluby fitness, solaria, tu obowiązuje limit - jedna osoba na 15 m kw. w reżimie sanitarnym. (PAP) Aneta Oksiuta aop/ amac/
Czytaj także H2Ostróg pozostaje zamknięty. Wykonawca modernizacji ma opóźnienie oraz Lokalna siłownia bez zobowiązań

![Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] Radiowóz policji autostradowej na drogach powiatu raciborskiego. Wpadka kierowcy audi [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775908130zrzut-ekranu-2026-04-11-o-13-42-17-.jpg)

![Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] Z Tajlandii do Chałupek: Kultowe Fiaty i Polonez tłumnie powitane w ojczyźnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775905535dsc-2016-.jpg)
![Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] Wiosenny jarmark kwiatów, zdrowej żywności i rękodzieła na Zamku Piastowskim w Raciborzu [25 kwietnia sobota] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775909074zrzut-ekranu-2026-04-11-o-14-04-15-.png)
![Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] Most na Odrze coraz bliżej. Zakończono nasuwanie konstrukcji, finisz inwestycji w 2027 roku [FOTO 03.2026] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177598891308-20260401-zbrojenie-deskowanie-i-betonowanie-scian-niskich-obiekt-md1-podpora-p1-.jpg)
![Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] Dramat lidera przy Srebrnej. Unia straciła punkty w samej końcówce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775945402gre05742-.jpg)







![Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Mroczne historie i muzyka filmowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775891477dsc-0134-.jpg)

![Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] Puchar Ligi Kobiet. Mecze pełne emocji w hali przy ul. Łąkowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776004016photo-115-z-117-.jpg)





















Komentarze (0)
Dodaj komentarz