Szykuje się zmiana planu przestrzennego dla starego szpitala

Na kwietniowej sesji radni będą głosować na uchwałą w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu zlokalizowanego w jednostce strukturalnej Śródmieście w Raciborzu.
Jak wynika z projektu uchwały chodzi o stary szpital przy ul. Bema. Plan przestrzenny wskazuje, co w danym miejscu można budować. Określa zatem przeznaczenie działki, pod np. usługi czy budownictwo mieszkaniowe.
Właściciel części od strony parku m. Roth chce ją przebudować na apartamentowiec. - Ma tu powstać 57 mieszkań z widokiem na park im. miasta Roth oraz parking wielopoziomowy - informował z początkiem lutego były wiceprezydent Michał Fita. By tak się stało potrzebna jest zmiana planu, a konkretnie zapisów dotyczących wysokości zabudowy. Obecne przeznaczenie podstawowe to "teren zabudowy usługowej".
Zmiana planu to procedura trwająca przynajmniej kilka miesięcy.
Temat poruszaliśmy w lutym Tak po przebudowie może wyglądać raciborski szpital











![Komentarz do artykułu Pustoszejący dworzec, odpływ pasażerów i nowe obietnice. Co czeka kolej w Raciborzu? [LIST DO REDAKCJI] Komentarz do artykułu Pustoszejący dworzec, odpływ pasażerów i nowe obietnice. Co czeka kolej w Raciborzu? [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785999993po-otwarciu-dw-rac-.jpg)














![Msza święta polowa i koncert w Arboretum Bramy Morawskiej [ZAPOWIEDŹ] Msza święta polowa i koncert w Arboretum Bramy Morawskiej [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1755272525dsc-3809-.jpg)

































Komentarze (0)
Dodaj komentarz