Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 kwietnia 202108:46

Groźne znaleziska w Krowiarkach i Ponięcicach

Groźne znaleziska w Krowiarkach i Ponięcicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Prace polowe obfitują ostatnio w odkrycia groźnych pamiątek po II wojnie światowej. Po Modzurowie doszło do nich w Krowiarkach (gm. Pietrowice Wielkie) oraz Ponięcicach (gm. Rudnik).

- 5 i 6 kwietnia dyżurny raciborskiej policji został powiadomiony o kolejnych dwóch przypadkach znalezienia niewybuchów z okresu II wojny światowej. Z przekazanej 5.04. informacji wynikało, że w miejscowości Krowiarki na polu, podczas prac ziemnych, rolnik ujawnił pocisk moździerzowy. Drugie zgłoszenie dotarło 6 kwietnia, a dotyczyło miejscowości Ponięcice w rejonie ulicy Łąkowej. W tym przypadku zgłaszający podczas spaceru, również w rejonie pól, ujawnił pocisk artyleryjski. W obu przypadkach na miejsce skierowani zostali policjanci przeszkoleni z zakresu rozpoznania minersko pirotechnicznego, którzy wstępnie potwierdzili, że są to pamiątki II wojny światowej. Raciborscy policjanci zabezpieczyli miejsca znalezienia niebezpiecznych znalezisk. Ze względu, iż niewybuchy znajdowały się na polu w dalekiej odległości od zabudowań nie było podstawy do ewakuacji domostw. Oba niewybuchy zabrali wczoraj wojskowi saperzy - informuje raciborska komenda.

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport8 czerwca 202600:56

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO]

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę 7 czerwca boiska w Nędzy ponownie wypełniły się najmłodszymi adeptami futbolu. Finałowy dzień InPost Cup Nędza 2026 należał do skrzatów z roczników 2019 i 2020, dla których była to przede wszystkim okazja do gry, zabawy i pierwszych sportowych doświadczeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.