Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 kwietnia 202109:58

Radni pytali o zoo i restaurację w Oborze

Radni pytali o zoo i restaurację w Oborze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Dyskusja na ostatniej sesji Rady Miasta nt. zmiany statutu Arboretum Bramy Morawskiej była okazją do zadania pytań o znajdujące się tu atrakcje.

Arboretum Bramy Morawskiej to znany raciborzanom, należący do miasta las Obora. Arboretum będzie mogło teraz świadczyć usługi odpłatne. Chodzi o oprowadzanie wycieczek. Jak zapewnia jednak dyrektor jednostki Elżbieta Skrzymowska, opłata nie będzie dotyczyć mieszkańców Raciborza. Nie ma też mowy o odpłatnym wstępie na teren lasu, bo wymagałoby to kosztownej budowy ogrodzenia.

Radny Jarosław Łęski pytał, czy wzorem np. Alpakaland Królowe można stworzyć w lesie Obora miejsce, gdzie dzieci pod opieką rodziców mogłyby karmić zwierzęta, np. kozy, owce, czy lamy. - Już niedługo pojawią się u nas owce kameruńskie. To łagodne zwierzęta i przyzwyczajone do ludzi - zapewniła dyrektor Skrzymowska. Zapowiedziała, że na przyszły rok będzie wnioskować o środki na opracowanie koncepcji rewitalizacji zoo. Inwestycja mogłaby się odbywać etapami, ale według spójnego planu.

Radny Piotr Klima pytał o restaurację Leśną, którą starsi raciborzanie pamiętają z licznych dancingów czy wycieczek z czasów PRL-u. Kilka lat temu obiekt został przebudowany, ale nie przyjmuje od dawna gości. - Czy istnieje możliwość żebyśmy wpłynęli, ewentualnie pomogli, uzdrowili sytuację? - pytał radny. - To obiekt prywatny. Nie mamy na niego żadnego wpływu - odparła dyrektor Arboretum. Wiceprezydent Dawid Wacławczyk dodał, że według jego wiedzy właściciel nie zwracał się do miasta o pomoc i nie są mu znane jego plany. - To niewykorzystany potencjał - nie krył swojej opinii.

Autor: (waw), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 marca 202611:16

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport28 marca 202623:59

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO]

Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Derbowe starcie w Krzyżanowicach zapowiadało się jako jedno z najciekawszych spotkań kolejki i rzeczywiście – przynajmniej na papierze – miało ku temu solidne podstawy. Gospodarze przystępowali do meczu jako wicelider z dorobkiem 37 punktów, natomiast zespół z Raciborza tracił do nich zaledwie dwa „oczka”, zajmując trzecią lokatę. Różnice były więc minimalne, a stawka wysoka.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202614:44

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO]

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 28 marca rozegrano mecz XVIII kolejki raciborskiej klasy A pomiędzy LKS 07 Markowice a LKS BraxTon Raszczyce. Spotkanie derbowe, zakończone 1:2, wywołało wiele emocji zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202613:53

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO]

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.