Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 marca 202108:29

Moje ceramiczne fascynacje. Wystawa prac Roberta Brody wkrótce na zamku

Moje ceramiczne fascynacje. Wystawa prac Roberta Brody wkrótce na zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

„Moje ceramiczne fascynacje” - to tytuł nowej wystawy prac ceramicznych, wykonanych przez Roberta Brodę, którą w kwietniu będzie można oglądać w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Poznajcie autora tej nietypowej ekspozycji!

Robert Broda - rocznik 1969, z wykształcenia pedagog, nauczyciel, z zawodu wychowawca, od 15 lat związany z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Jaworzu. Człowiek wielu pasji - przewodnik beskidzki, instruktor wspinaczki, kajakarstwa, survivalu czy łucznictwa.

Autor wystawy swą przygodę z ceramiką rozpoczynał przed sześcioma laty w 2015 roku, pod okiem Piotra Skiby - garncarza sod Lublina, autora książki „Garncarstwo. Sztuka pięciu żywiołów”. Początkowo jego zainteresowania oscylowały wyłącznie wokół koła garncarskiego i naczyń o charakterze czysto utylitarnym z czasem zaczęły ewoluować.

Prace eksponowane w dawnej siedzibie Piastów możemy podzielić na dwie części. Pierwsza to naczynia, inspirowane w mniejszym lub większym stopniu historią, repliki wczesnośredniowiecznych wykopalisk. Prace te mają odniesienie do aktywnej działalności w Stowarzyszeniu „Drengowie znad Górnej Odry”. Część druga ma charakter bardziej swobodny, zarówno w formie - elementy rzeźbiarskie, ażury jak i kolorystyce czy technice wypału.

aaa.[37]

Autor: Agencja Zamek, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 listopada 202512:55

Czy grozi nam plajta? To pytanie padło na spotkaniu prezydenta z przedsiębiorcami

Czy grozi nam plajta? To pytanie padło na spotkaniu prezydenta z przedsiębiorcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Prezydent Jacek Wojciechowicz oraz przewodniczący Rady Miasta Mirosław Lenk spotkali się dziś, 6 listopada, w Urban Labie z przedsiębiorcami skupionymi wokół Raciborskiej Izby Gospodarczej. Mowa była o trudnej sytuacji budżetowej miasta.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.