Aktualności7 lutego 202110:05
Raciborscy strażacy ćwiczyli na ślepej Uldze

0
Reklama
Racibórz:
Wykorzystując warunki pogodowe raciborscy strażacy doskonalą techniki ratownictwa lodowego. Ćwiczenia odbyły się na tzw. ślepej Uldze na Płoni, niedaleko budowli przelewowo-spustowej zbiornika Racibórz.
- Wprowadzeniem jest kilka godzin zajęć teoretycznych i praktycznych „na sucho” w jednostce. Na kolejnej służbie zastępy ćwiczą praktyczne założenia na starym korycie kanału Ulga. Stosowany sprzęt w tej dziedzinie ratownictwa to miedzy innymi: sanie lodowe, suche skafandry, rzutki ratownicze, pas ratowniczy typu „węgorz”, kamizelki wypornościowe – ratownicze - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.





![Drzewa wracają na raciborski rynek [FOTO] Drzewa wracają na raciborski rynek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17634701801763461732img-20251118-101228-.jpg)



















![Racibórz w 2026 roku spodziewa się ponad 22 mln zł ze sprzedaży mienia gminnego [LISTA OFERT] Racibórz w 2026 roku spodziewa się ponad 22 mln zł ze sprzedaży mienia gminnego [LISTA OFERT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1718734316-dsc1592-easy-resize-com-.jpg)

![Z Orlika na Stadion. Historyczny sukces dziewcząt z ZSP Pogrzebień [FOTO] Z Orlika na Stadion. Historyczny sukces dziewcząt z ZSP Pogrzebień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763462732img-20251114-wa0143-.jpg)


























Komentarze (0)
Dodaj komentarz