Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 grudnia 202014:09

Gabriela Lenartowicz o dotacjach z Funduszu Inicjatyw Lokalnych [WIDEO]

Gabriela Lenartowicz o dotacjach z Funduszu Inicjatyw Lokalnych [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Posłanka ziemi raciboskiej, Gabriela Lenartowicz zogranizowała dziś konferencję prasową, podczas której poruszyła sprawę dotacji z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, z którego środki udało się pozyskać miastu Racibórz. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Podczas briefingu prasowego G. Lenartowicz opowiedziała o tym, skąd premier Mateusz Morawiecki bierze fundusze oraz o tym, jak wygląda ich podział.

- Udało mi się dotrzeć do informacji skąd premier bierze te środki. Środki te powinny być przeznaczone na przeciwdziałanie COVID-19. Są to środki celowe. I choć ten fundusz określany jest jako celowy, to musiano by podać plan ich rozdysponowania. Tak jednak nie jest. Pieniądze te pochodzą z wpłat publicznych oraz ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz bezzwrotnych środków EFTA. Uczciwie byłoby więc powiedzieć, że to nie są rządowe pieniądze, lecz europejskie - mówiła G. Lenartowicz.

Posłanka zwróciła także uwagę na to, że zdecydowana większość środków trafiła do gmin, w których władze sprzyjają Prawu i Sprawiedliwości. Gminy, w których większości nie ma PiS, środków nie otrzymały.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 listopada 202519:54

LKS Gamów bez trenera

LKS Gamów bez trenera - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot, arch. portalu
Reklama
Aktualności24 listopada 202514:17

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO]

Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

24 listopada 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyła się uroczysta ceremonia w ramach obchodów Dni Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas wydarzenia uhonorowano lokalnych krwiodawców, wręczając im odznaki i legitymacje „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, przyznawane przez Ministra Zdrowia.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport23 listopada 202514:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. W ostatnich dniach nie brakowało sportowych emocji. Te planowane były także na niedzielę, jednakże ze względu na warunki atmosferyczne zaplanowane na dziś, 23.11. mecze w klasie okręgowej oraz A i B klasie Podokręgu Racibórz zostały odwołane. Sprawdź wyniki spotkań, które udało się rozegrać.

(greh), fot. pixabay.com/zoellnerwillich
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 listopada 202512:42

Energia, inwestycje, wyzwania - demografia kluczowa dla przyszłości Raciborza

Energia, inwestycje, wyzwania - demografia kluczowa dla przyszłości Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Ciepło, prąd, gaz i przyszłość raciborskiego przemysłu – te tematy zdominowały XVII posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, które wyjątkowo odbyło się w piątek 21 listopada. Radni dyskutowali o aktualizacji planu zaopatrzenia miasta w energię, inwestycjach w oświatę oraz stanie lokalnego przemysłu.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport23 listopada 202513:01

Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO]

Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 22 listopada, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano trzecią edycję turnieju Winter Futsal Cup, organizowanego przez MKS Unię Racibórz. W zawodach wzięło udział sześć zespołów z rocznika 2015, które stworzyły widowisko pełne sportowych emocji i zaangażowania.

Oskar Tomeczek
Aktualności24 listopada 202520:24

Ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod policjantów

Ostrzeżenie przed oszustami podszywającymi się pod policjantów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Racibórz
Reklama
Aktualności24 listopada 202512:12

Tam, gdzie milknie cisza – jesienne brzmienia w Stacji Kultura

Tam, gdzie milknie cisza – jesienne brzmienia w Stacji Kultura - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. S. Machnik/UG Pietrowice Wielkie
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.