Unia Racibórz klubem filialnym Rakowa Częstochowa

Czternastym członkiem Projektu Klubów Filialnych Akademii Raków została Unia Racibórz - informuje Raków Częstochowa, wicelider ekstraklasy.
- Rozmowy z Unią trwały bardzo długo, bo ten projekt był złożony. W Raciborzu powstała specjalna spółka, która skupia wszystkie kluby w tym mieście pod szyldem Unii. Natomiast cieszymy się też dlatego, że Racibórz leży w takim miejscu naszego województwa, gdzie nie ma specjalnej konkurencji. Więc mamy nadzieję, że współpraca będzie bardzo wymierna - mówi koordynator Projektu Klubów Filialnych, trener Dawid Krzętowski. Zadowolenia z podpisania umowy nie krył prezes Unii Krzysztof Sałajczyk: - Akademia Raków jest jedną z najlepszych szkółek piłkarskich. Dlatego jest to szansa rozwoju dla naszych zawodników, którzy mogą trafić do Częstochowy. Dla chłopaków sama nazwa Raków to bodziec do większej pracy - informuje oficjalnie Raków.
Dodajmy, że prezes Unii Racibórz sp. z o.o. Krzysztof Sałajczyk, który ze względów zdrowotnych złożył rezygnację ze stanowiska, z powodu wyjazdu do Częstochowy nie wziął udziału w dzisiejszej zdalnej sesji Rady Miasta, gdzie procedowany jest projekt uchwały w sprawie kontroli komisji rewizyjnej dot. funkcjonowania spółki Unia Racibórz. Radni zgodzili się na kontrolę.
Wydarzeniu w Częstochowie towarzyszył mecz trampkarzy Raków kontra Unia Racibórz, wygrany 9:1 przez gospodarzy.
Pytany o umowę na sesji prezydent stwierdził, że Raków prowadzi obecnie najlepszą akademię, a celem władz miasta jest zapewnienie raciborskiej młodzieży jak najlepszego szkolenia. Szefująca radzie nadzorczej Unii Racibórz sp. z o.o. powiedział, że nowy prezes zostanie powołany w przyszłym tygodniu. Obecnie, jak dodał prezydent, umocowanie do podejmowania działań na Krzysztof Sałajczyk.
![200-lecie Sądu Rejonowego w Raciborzu. Jubileuszowe obchody w RCK [FOTO i WIDEO] 200-lecie Sądu Rejonowego w Raciborzu. Jubileuszowe obchody w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778870546dsc-3792-.jpg)




![Smok, ogień i magia na raciborskim zamku. Widowiskowe pokazy podczas festiwalu historycznego [FOTO i WIDEO] Smok, ogień i magia na raciborskim zamku. Widowiskowe pokazy podczas festiwalu historycznego [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778783352dsc-9937-.jpg)



![Procesja św. Urbana w Kobyli. Tradycja, która od wieków prowadzi przez pola [FOTO i WIDEO] Procesja św. Urbana w Kobyli. Tradycja, która od wieków prowadzi przez pola [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17789518471778947341tempimage060fuq-.jpg)


![Dzień z prezydentem Raciborza. Wyjątkowa aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO i WIDEO] Dzień z prezydentem Raciborza. Wyjątkowa aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778914939gemini-generated-image-3naq1w3naq1w3naq-2-.jpg)





































Komentarze (0)
Dodaj komentarz