Biblioteka nie zapomina o najmłodszych czytelnikach

Szkoły zamknięte a dziecko potrzebuje lektury? Przydałaby się jakaś bajka lub wciągająca gra planszowa na długie jesienne wieczory? Raciborska biblioteka przypomina, że pomimo zamknięcia, nadal wszystkie oddziały i filie udostępniają swoje zbiory czytelnikom… także tym najmłodszym!
Jeśli Twoje dziecko nudzi się w domu w czasie pandemii, jeśli nie masz pomysłu na ciekawe, kreatywne formy spędzania wolnego czasu albo po prostu potrzebujesz lektury szkolnej – zadzwoń do biblioteki! Pomimo dalszego zamknięcia, oddziały i filie raciborskiej biblioteki udostępniają zbiory na zewnątrz budynków, według schematu:
• czytelnik zamawia zbiory przez katalog on-line, telefonicznie lub e-mailowo (lista kontaktów TUTAJ). Zamówienia telefoniczne są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia
• bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę a następnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, przekazuje paczkę czytelnikowi przed wejściem do biblioteki
• czytelnik, który odbiera przygotowane zamówienie, może również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej zbiorów
W tym tygodniu na czytelników czekają atrakcyjne nowości a wśród nich m.in. serie dla najmłodszych „Miś Pracuś”, „Dobra książeczka” czy „Staś”, wartościowe i pięknie ilustrowane książki o emocjach a dla starszych „Tarapaty” i „Klątwa Lucyny” Marty Karwowskiej czy międzynarodowy bestseller „Kepler62”. Na półce z nowościami znajdą też coś dla siebie rodzice – absolutny niezbędnik na dzisiejsze czasy „Pomóż dziecku mniej myśleć” Christel Petitcollin. Więcej nowości TUTAJ. Serdecznie polecamy!
![Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] Racibórz przyspiesza z drogami. Aktualizacje dokumentacji, obwodnica i zmiany w centrum [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778590670gre06371-.jpg)



![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)



![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)
















![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)



















![Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778705529dsc-6188-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany