Najnowsze wiadomości

Aktualności27 października 202011:06

Polsko-czeski projekt Odra dla odkrywców

Polsko-czeski projekt Odra dla odkrywców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Gmina Krzyżanowice nie ustaje w promocji swoich terenów, tym razem eksponując ich wyjątkowość na tle rzeki Odry. Powstała publikacja pt. "Odra dla odkrywców", którą można otrzymać zarówno w wersji papierowej w krzyżanowickim Urzędzie Gminy jak i pobrać plik pdf. Powstała również aplikacja mobilna. Sprawdźcie!

Odra dla odkrywców to publikacja koncentrująca się na odcinku rzeki od Chałupek/Bohumína do granic z Raciborzem. Opisuje dzieje rzeki, miejscowego osadnictwa, walory przyrodnicze i krajobrazowe, kwestie związane ze zbiornikiem Racibórz dolny, a także ciekawostki godne uwagi każdego turysty. Całość została wzbogacona o archiwalne zdjęcia i mapy, a także współczesne ujęcie, w tym wykonane z drona. Album został wydany w formacie A4, w twardej oprawie, w pełnym kolorze. Liczy 104 strony. Tekst w językach polskim i czeskim. Otrzymać można go bezpłatnie w Urzędzie Gminy w Krzyżanowicach - kontakt krzyzanowice.pl

***

Gmina Krzyżanowice beneficjent projektu
Gmina Szylerzowice Czeski Partner

W ramach projektu powstała aplikacja mobilna oraz publikacja książkowa Odra dla Odkrywców, która jest do pobrania w Urzędzie Gminy Krzyżanowice wraz z gadżetami promocyjnymi.

Realizacja projektu: listopad 2019 październik 2020
Całkowite wydatki kwalifikowalne 33 635 EUR
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 28 589,75 EUR

Projekt „Odra dla Odkrywców" współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP "Przekraczamy granice", w ramach "Funduszu Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia" w Programie INTERREG V-A Republika Czeska – Polska.

odra27102020

Książka do pobrania [tutaj]

118118261_3325969574090324_8214035858737998666_o

Kod QR do pobrania aplikacji


kod_qr_do_pobrania_aplikacji

logo27102020

Autor: Gmina Krzyżanowice, ogłoszenie, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Najczęściej czytane artykuły

Sport31 maja 202612:31

Prezes klubu sędzią w meczu o utrzymanie swego zespołu. Burza po spotkaniu B klasy

Prezes klubu sędzią w meczu o utrzymanie swego zespołu. Burza po spotkaniu B klasy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Jedno z najważniejszych spotkań kończącego się sezonu raciborskiej B klasy miało przynieść odpowiedź na pytanie, które z drużyn zrobi krok w stronę utrzymania. Zamiast wyłącznie sportowych emocji po meczu LKS Ruda Kozielska – LKS Wojnowice najwięcej mówi się jednak o obsadzie sędziowskiej i możliwym konflikcie interesów.

(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Sport31 maja 202623:53

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sporo emocji, zarówno tych dobrych jak i tych złych towarzyszyło weekendowym meczom piłkarskim rozegranym w regionie. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Sport31 maja 202623:55

C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO]

C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Pewne mecze mają w sobie „to coś”, jeszcze zanim padnie pierwszy gwizdek - tak właśnie było w niedzielne (31.05.) popołudnie przy ul. Olimpijczyka w Zawadzie, gdzie lider tabeli podejmował wicelidera pierwszej grupy C klasy. 

Oskar Tomeczek

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.