RCK podsumowało zajęcia Na dworze w Oborze

Ostatnie trzy tygodnie z RCK upłynęły pod hasłem „Na dworze w Oborze”. W ramach akcji Lato w Mieście, przy wsparciu OSiRu i Arboretum Bramy Morawskiej, zorganizowano trzy turnusy zajęć dla dzieci.
Łącznie w zajęciach wzięło udział ponad 30 dzieciaków w wieku od 5 do 12 lat. Program był bardzo zróżnicowany: odbywały się gry i zabawy sportowe, (wśród których największą popularnością cieszyły się wszelkie odmiany nieśmiertelnego berka i wyścigi na twist-carach), miłośnicy prac ręcznych, muzyki i ekologii mieli możliwość wykonać swoje własne instrumentarium perkusyjne z materiałów recyklingowych, zaś amatorzy wędrówek leśnych mieli uciechę z odkrywania zakamarków Arboretum.
Dzięki godzinom spędzonym w lesie uczestnicy zajęć mieli okazję do poznania rodzimych gatunków drzew, oraz odkrycia, że zabawa w chowanego w labiryncie to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli i – wierzcie lub nie – wiek nie ma tu nic do rzeczy; ścieżka zdrowia przygotowana jest najpewniej dla olbrzymów; myszy mieszkające wraz z pawiem indyjskim w mini zoo są znacznie bardziej interesujące od pana pawia, zaś strzelanie strączkami niecierpka pospolitego wciąga każdego i sprawia, że roślina ta staje się coraz bardziej inwazyjną.
W chwilach wytchnienia śpiewano piosenki przy akompaniamencie ukulele, tropiliśmy przestępców (oczywiście wymyślonych!) podczas gry w uwielbianą przez dzieci i młodzież Mafię, namiętnie ćwiczyliśmy refleks i spostrzegawczość, grając Jungle Speed i Dobble. No i – to przede wszystkim – walczyliśmy z dziką naturą o przetrwanie.
- Trzeba Wam wiedzieć, że choć była to walka wyjątkowo nierówna, bo komary miały przewagę liczebną, nie poddaliśmy się i wszyscy z zajęć do domów wrócili cali, zdrowi, w świetnych nastrojach i z całkiem nową energią – podsumowuje RCK.



































![XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782564428dsc-5129-.jpg)









![Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782597199pietro-krzano-baraz-.jpg)



![Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782540241dsc-1372-.jpg)
![XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782672266photo-11-z-96-.jpg)
![Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782639842photo-51-z-100-.jpg)








![Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782680206krzyzkowice-ocice-baraz-.jpg)























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany