Tajemnice zamku w Niemodlinie

Tradycji musiało stać się zadość! Po miesiącach rozłąki członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu z przyjemnością wybrali się na dwie wakacyjne wycieczki: do Niemodlina i Bielska-Białej.
Pierwsza wyprawa odbyła się 21 lipca. Najpierw pociągiem do Opola a potem autobusem, uczestnicy dotarli do celu podróży – XIV-wiecznego zamku książęcego w Niemodlinie. Na razie turystom udostępnione są podziemia zamku a w nich sala tortur, wystawa ikon, dawnej broni oraz winiarnia zamkowa. Trwają prace adaptacyjne na piętrach a w niedługim czasie przywrócona zostanie zabytkowa studnia na głównym dziedzińcu. Na turystach z Raciborza ogromne wrażenie zrobiły historie i legendy opowiedziane przez przewodnika oraz Bursztynowa Komnata, której tym razem nie dane było, niestety, zobaczyć.
Celem sierpniowej wyprawy była z kolei Szyndzielnia leżąca w granicach Bielska Białej. Członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu postanowili zdobyć szczyt korzystając z kolejki gondolowej. Potem jeszcze około 15 minut marszu i można było zrobić pamiątkowe zdjęcie pod schroniskiem oraz napić się zasłużonej kawy! Uczestnicy zakończyli wycieczkę podziwianiem wspaniałych kamienic i starówki w Bielsku-Białej.
Jeśli sytuacja się nie zmieni, we wrześniu planowany jest powrót do tradycyjnej formy spotkań klubowych. Pierwsze miałoby się odbyć we wtorek 15 września o godz. 17.00. Szczegóły wkrótce.






























![TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771077800dsc-0847-.jpg)


![Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771112465dsc-0898-.jpg)


![Od zwisającego konaru po wypadek w nocy [RAPORT 998] Od zwisającego konaru po wypadek w nocy [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1745575724492467962-1017667347214722-1661353267706970667-n-.jpg)


![Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771089270dsc-1471-.jpg)




![Wicher i Przyjaciele zgarnęli wszystko. Mistrzostwo i Superpuchar w rękach zespołu z Płoni [FOTO] Wicher i Przyjaciele zgarnęli wszystko. Mistrzostwo i Superpuchar w rękach zespołu z Płoni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771197419gre04933-.jpg)








![Złota rybka porwała maluchy w krainę dźwięku [FOTO i WIDEO] Złota rybka porwała maluchy w krainę dźwięku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771182398dsc-1824-.jpg)




















Komentarze (0)
Dodaj komentarz