Pociąg do kultury. Darmowe bilety w Kolejach Śląskich

Blisko 350 instytucji! Kina, teatry, muzea, filharmonie i galerie sztuki z terenu całego województwa śląskiego - wsiadły do pociągów Kolei Śląskich i wyruszyły w wspólną podróż! O co chodzi? O darmowe bilety powrotne z wymienionych instytucji w ramach pierwszej edycji akcji Pociąg do Kultury.
Jest to zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, dzięki któremu każda zainteresowana osoba może otrzymać bezpłatny bilet powrotny z wydarzenia kulturalnego, na pociąg Kolei Śląskich.
Jak to zrobić?
Wystarczy posiadać bilet na wydarzenie organizowane przez jedną z jednostek kultury. Akcja dotyczy kin, teatrów, muzeów, filharmonii, i galerii sztuki z całego województwa śląskiego. W grę wchodzą między innymi: Górnośląski Park Etnograficzny, Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach, Zamek w Pszczynie, Teatr Nowy w Zabrzu, Kino Amok z Gliwic, Kino Kosmos z Katowic, Opera Śląska, NOSPR w Katowicach czy Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie. Instytucji jest blisko 350, a ich pełna lista dostępna jest na oficjalnej stronie Kolei Śląskich pod adresem: https://www.kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/pociag-do-kultury/
Bilet na wydarzenie kulturalne może być w wersji elektronicznej lub papierowej. Dodatkowo trzeba posiadać bilet na przejazd do miejscowości, w której wydarzenie jest organizowane. Na ich podstawie w kasach biletowych Kolei Śląskich lub w pociągu zostanie wydany bezpłatny bilet powrotny. Relacja „z powrotem” musi odpowiadać relacji „tam”. Co ważne! – Bezpłatne przejazdy pociągami ograniczone są relacjami niewybiegającymi poza obszar Województwa Śląskiego, tj. m.in. do Zakopanego.
Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Śląskiego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.
Oferta obowiązuje od 15.07.2020 r. do 31.12.2020 r. lub do wyczerpania puli środków.
![Ponad 1200 mieszkań w Raciborzu bez ciepła z powodu awarii sieci [KOMUNIKAT] Ponad 1200 mieszkań w Raciborzu bez ciepła z powodu awarii sieci [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17702889391484229380dsc03899-2-.jpg)












![Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768906466klub-radnych-silny-racibo-rz-3-.jpg)

![Strażacy interweniowali przy dwóch zdarzeniach drogowych [RAPORT 998] Strażacy interweniowali przy dwóch zdarzeniach drogowych [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1694204944img_9402-.jpg)



























![Art Camp na Zamku Piastowskim – młodzi artyści stworzą dzieła do zamkowych zbiorów i własnoręcznie przygotują wernisaż [ZAPROSZENIE] Art Camp na Zamku Piastowskim – młodzi artyści stworzą dzieła do zamkowych zbiorów i własnoręcznie przygotują wernisaż [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770276174dsc-8710-.jpg)







Komentarze (0)
Dodaj komentarz