Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 lipca 202020:18

Konfederacja w raciborskim szpitalu. Bronią matki, którą oddzielono od noworodka!

Konfederacja w raciborskim szpitalu. Bronią matki, którą oddzielono od noworodka!  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Roman Fritz, jeden z liderów Konfederacji w naszym regionie i zarazem wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej (partii Grzegorza Brauna) w trakcie rozmów przed szpitalem nie zawahał się nazwać ww. opisanego procederu jako barbarzyństwa. Szpital, ze względu na tajemnicę lekarską, nie odnosi się do konkretnego przypadku, ale przedstawia w swoim obszernym piśmie regulacje, jakie wziął pod uwagę. 

- We wtorek, 23 czerwca 2020 r., przed Szpitalem Rejonowym im dr J. Rostka w Raciborzu grupa działaczy Konfederacji podjęła próbę uzyskania informacji na temat skandalicznego przypadku rozdzielenia matki od noworodka - czytamy w korespondencji do naszej redakcji. Dołączono do niej film z wydarzenia.

- Wyjaśniamy, że poród miał miejsce w Żywcu 18.06.2020 i wkrótce potem oddzielono matkę od nowonarodzonego syna z powodu pozytywnego wyniku wymazu na covid 19 u matki (nie mającej rzecz jasna żadnych objawów). To był zaledwie początek fatalnych decyzji – najpierw wywieziono niemowlę do szpitala w Raciborzu, a następnie osobno również matkę dziecka, u którego nie stwierdzono wirusa. Przez następnych kilka dni matka nie mogła się kontaktować z dzieckiem, nie mówiąc już o karmieniu - opisuje Konfederacja. 

- Matka złożyła oczywiście w tej sytuacji skargę do Departamentu Zdrowia Publicznego i Rodziny Ministerstwa Zdrowia, powiadomiono poza tym m.in. kancelarię adwokacką, a także posłów na Sejm RP z koła Konfederacji Wolność i Niepodległość. Nadmieniamy, że zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej część XIII pkt 8 należy zapewnić matce z dzieckiem nieprzerwany trwający 2 godziny kontakt skóra do skóry oraz wspólne przebywanie bez ograniczeń - napisano w korespondencji.

- W trakcie naszego pobytu przed szpitalem nie oddelegowano do rozmów nikogo spośród personelu medycznego wyznaczonego przez dyrekcję szpitala. Pojawił się natomiast pan (...) z obsługi prawnej szpitala, którego zadaniem było prawdopodobnie zasłanianie się procedurami i danie nam do zrozumienia, iż żadnych szczegółów w tej sprawie się nie dowiemy. Uniemożliwiono w ten sposób wypełnianie mandatu posła na Sejm RP, bowiem dodać należy, iż interwencję poselską w tej sprawie złożył poseł Konfederacji z Katowic Dobromir Sośnierz, a na bieżąco informowany był również inny poseł Konfederacji, Grzegorz Braun - oświadcza Roman Fritz, jeden z liderów Konfederacji w naszym regionie i zarazem wiceprezes Konfederacji Korony Polskiej (partii Grzegorza Brauna). - W trakcie rozmów przed szpitalem nie zawahał się nazwać ww. opisanego procederu jako barbarzyństwa, a obowiązujące procedury jako nieludzkie i wykraczające poza zdrowy rozsądek. Zadeklarował również, że sprawa będzie przez Konfederację na bieżąco monitorowana i doprowadzona do szczęśliwego finału - czytamy pod koniec.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy szpital w Raciborzu. Na adres przysłano obszerne pismo (publikujemy je w całości, do pobrania tutaj), w którym przytoczono przepisy mające uzasadnić postępowanie lecznicy.

Autor: opr. waw, materiały nadesłane, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lipca 202513:47

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

Presja ze strony mieszkańców raciborskiego rynku w sprawie rosnącej populacji gołębi narasta. Z każdym miesiącem przybywa ptaków, a wraz z nimi – problemów związanych z zanieczyszczeniem przestrzeni publicznej. Prezydent Jacek Wojciechowicz zapowiada interwencję, jednak w pierwszej kolejności stawia na działania informacyjne.

red., fot. arch. Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.