Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 kwietnia 202015:54

Odeszła Jadwiga Utracka, pedagog, działacz społeczny

Odeszła Jadwiga Utracka, pedagog, działacz społeczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

- Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 27 kwietnia br. odeszła od nas Jadwiga Utracki – wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Krzyżanowicach, niezwykle zaangażowany działacz społeczny, zawsze wspierająca mieszkańców swą pomocą i radą - przekazuje Urząd Gminy Krzyżanowice.

Pani Jadwiga była niezwykle oddanym nauczycielem, przez ponad 36 lat wychowała wiele pokoleń oddając im całą swoją energię, czas i zdrowie. Oprócz zajęć dydaktycznych prowadziła Szkolny Teatr oraz była opiekunem Spółdzielni Uczniowskiej, w tym sklepiku szkolnego. Pracę nauczyciela zaczynała w Szkole Podstawowej w Krowiarkach – 1954 r., po czym rozpoczęła wieloletnią pracę nauczyciela w Szkole Podstawowej w Krzyżanowicach – od 1 września 1955 do 31 sierpnia 1985 r., a równolegle pracowała w Szkole Przysposobienia Rolniczego w Krzyżanowicach – od 1 września 1968 do 31 sierpnia 1975, gdzie od 1970 roku pełniła funkcję Kierownika Szkoły.

Pani Jadwiga była bardzo oddanym nauczycielem, nawet na emeryturze, póki zdrowie pozwalało, podejmowała pracę w Szkole w Krzyżanowicach i Owsiszczach, a także w Przedszkolu w Krzyżanowicach. Pracowała również w „Klasie Życia” działającej przy Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach. 25 lat pełniła funkcję Prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego oddz. w Krzyżanowicach.

Po pracy prowadziła warsztaty kulinarne w Kołach Gospodyń Wiejskich, a swoje przepisy przelewała na papier, przygotowując zeszyty z własnymi recepturami, które do dnia dzisiejszego krążą po naszej gminie. Zawsze służyła ludziom pomocą i doradztwem, wielokrotnie przygotowywała dla mieszkańców ważną korespondencję.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Pogrzeb pani Jadwigi odbędzie się 29 kwietnia o godz. 10.00 w Kościele pw. św. Anny w Krzyżanowicach.

Transmisja Mszy św. na YT [tutaj]

Autor: UG Krzyżanowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202621:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Podczas weekendu kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Ciekawych momentów nie zabrakło także w Zoo-Mar JP Telebim RLPS oraz w rozgrywkach II ligi śląskiej siatkówki mężczyzn. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202615:05

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO]

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim meczu klasy okręgowej kibice zgromadzeni na stadionie w Nędzy obejrzeli spotkanie pełne walki, emocji i zwrotów akcji. W starciu LKS 1908 Nędza z LKS Silesia Lubomia nie zabrakło ostrych starć, dwóch czerwonych kartek oraz bramek, które ostatecznie przesądziły o zwycięstwie gości.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.