Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 marca 202010:47

Raport ze szpitala zakaźnego w Raciborzu

Raport ze szpitala zakaźnego w Raciborzu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jedenastu chorych na COViD-19 leczonych na oddziale wewnętrznym I oraz ośmiu pacjentów oczekujących na wynik badań pobranych próbek na oddziale zakaźnym - takie są najnowsze dane z rana 21 marca. 

Triaż, czyli segregacja medyczna prowadzone są w namiotach przed izbą przyjęć, osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafiają do osobnego budynku oddziału zakaźnego, te z COViD-19, wymagające hospitalizacji, do głównego budynku, obecnie na oddział wewnętrzny I.

Jak informuje nas dyrektor Ryszard Rudnik, szpital przygotował ponad 185 łóżek:

- 25 na zakaźnym (obecnie na czas oczekiwania na wynik badania);
- 35 na ginekologii
- 29 na chirurgii
- 28 na ortopedii
- 17 na pulmonologii
- 25 na wewnętrznym I
- 6 na intensywnej terapii
- 8 na anestezjologii
- 15 na pediatrii.

Wczoraj zakończono adaptację pomieszczeń (strefa czysta i brudna) na chirurgii. Kolejne prace zaplanowano na neurologii. - Czeka nas decyzja co do okulistyki, laryngologii i wewnętrznego II - dodaje dyrektor.

Potrzeby kadrowe, w tym ze strony firm zewnętrznych, na obecną chwilę są zabezpieczone. Dyżury lekarzy i pielęgniarek w minimalnym wymaganym zakresie prowadzone są na miejscu, reszta kadry czeka na dyspozycje pod telefonem.

Na bieżąco realizowane są szkolenia. Firmy zewnętrzne dostarczają pożywienie. Dotarły środki zabezpieczenia osobistego. Zapasy są spore, ale ulegają szybkiemu zużyciu. Szpital korzysta z zasobów państwowych. Planuje też zakupy, m.in. wspólnie z firmą Impel kombinezonów ochronnych. Impel zapewnił szpital, że wywiąże się z zadań, jakie nakłada na niego umowa z lecznicą przy Gamowską.

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane na godz. 8:40 w sobotę 21 marca 2020. Trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem z województwa śląskiego to kobiety, które zgłosiły się do szpitali w Tychach, Bielsku-Białej i Bytomiu. Dwie przebywają w domu, jedna w szpitalu w Tychach. W woj. śląskim potwierdzono już 49 przypadków osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Autor: opr. waw, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 października 202518:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Podczas weekendu nie brakowało sportowych emocji. Grały ligi piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 października 202523:17

Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO]

Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W XII kolejce trzeciej grupy klasy okręgowej drużyna Unii Racibórz rozegrała mecz wyjazdowy, choć tym razem nie musiała ruszać w daleką podróż. Spotkanie z LKS Gamów odbyło się na stadionie przy ulicy Łąkowej w Raciborzu, gdzie ekipa ze Srebrnej zmierzyła się z zespołem, który swoje domowe mecze rozgrywa właśnie na obiekcie Rafako.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport25 października 202522:11

Stal za silna dla Górnika. Kuźnia górą nad Pszowem [FOTO]

Stal za silna dla Górnika. Kuźnia górą nad Pszowem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

W sobotę, 25 października na boisku przy ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej odbyło się spotkanie B klasy podokręgu Racibórz, w którym miejscowa Stal podejmowała drużynę z Pszowa. Pogoda dopisała, a na trybunach pojawiła się spora grupa kibiców, liczących na emocjonujące widowisko. Od pierwszego gwizdka było widać, że obie ekipy przyjechały po trzy punkty - mecz rozpoczął się w szybkim tempie, a akcje przenosiły się z jednej strony boiska na drugą.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport26 października 202512:22

Siatkówka: Komplety punktów dla Krzanowic i Raciborza

Siatkówka: Komplety punktów dla Krzanowic i Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/GS UKS Krzanowice
Aktualności25 października 202522:20

Halloweenowy koncert Ady Tril w Tęczowej Pub

Halloweenowy koncert Ady Tril w Tęczowej Pub - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.