Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 marca 202014:53

20 lat Potteromanii w Polsce. W raciborskiej bibliotece rozstrzygnięto konkurs plastyczny

20 lat Potteromanii w Polsce. W raciborskiej bibliotece rozstrzygnięto konkurs plastyczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Bez uroczystego finału z udziałem publiczności, ale za to z wirtualną wystawą… Takiego rozstrzygnięcia konkursu w raciborskiej bibliotece jeszcze nie było! Dziś poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „20 lat Harry`ego Pottera w Polsce”, w którym wzięło udział aż 699 uczestników z całej Polski!

Tym razem przedmiotem konkursu było wykonanie ilustracji, pracy komputerowej, kukiełki lub pacynki tematycznie związanej z bohaterami serii „Harry Potter” J.K. Rowling. Prace najczęściej przedstawiały: Harry`ego Pottera, Rona, Hermionę oraz Zgredka. Nie zabrakło również „czarnych charakterów”: lorda Voldemorta czy Bellatriks Lestrange.

Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych: kategoria I – do lat 6, kategoria II – od 7 do 10 lat, kategoria III – od 11 do 14 lat, kategoria IV – powyżej 15 lat, kategoria V – rodzinna (prace wykonane przez dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia i ich rodziców lub prawnych opiekunów).
Oprócz Raciborza i powiatu raciborskiego, prace nadesłano także z Warszawy, Białegostoku, Płocka, Rzeszowa, Gdyni, Lublina, Krakowa, Szubina, Serocka, Nowego Sącza, Zakopanego, Łeby, Myszkowa, Gliwic, Gdańska, Katowic, Dąbrowy Górniczej, Wrocławia, Rybnika, Milejowa, Ustki, Włocławka, Mielca, Trzcińska-Zdroju, Kołobrzegu, Łodzi, Oleszyc, Tucholi, Żyrardowa, Wasilkowa, Kłobucka, Zabrza, Tychów, Słupska, Ludźmierza, Zamościa i Żor.

Wyniki i zdjęcia nagrodzonych prac dostępne TUTAJ.  

Organizatorzy konkursu informują, że laureaci mogą zgłaszać się po nagrody osobiście w EURECE-Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12, po ponownym otwarciu biblioteki (póki co biblioteka jest zamknięta do 25 marca). Osoby, które nie mogą zgłosić się osobiście po nagrody, proszone są o kontakt telefoniczny z EUREKĄ- Wypożyczalnią dla Dzieci i Młodzieży pod nr tel. 32 415 37 24 wew. 26 do dnia 20 kwietnia.

- Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach. Nagrodzone prace, póki co można oglądać w sieci. Oczywiście po otwarciu biblioteki zapraszamy wszystkich do osobistego zwiedzania wystawy – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 czerwca 202623:54

Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO]

Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W prawdziwie tropikalnych warunkach rozegrano finałowy mecz barażowy o awans do klasy okręgowej na sezon 2026/2027. Słupki rtęci przekraczały 30 stopni Celsjusza, a dodatkowym przeciwnikiem dla piłkarzy był palący bezlitośnie słońcem upał. Mimo wymagających warunków zarówno Start Pietrowice Wielkie, jak i KS 1905 Krzanowice zameldowały się na boisku przy ulicy Krawieckiej, gotowe do walki o jedno z najważniejszych zwycięstw w sezonie.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 czerwca 202622:59

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO]

Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych rozegrany został finał baraży o awans do klasy A Podokręgu Racibórz na sezon 2026/2027. Na boisku w Krzyżkowicach zmierzyły się miejscowy Naprzód oraz LKS Ocice. Termometry wskazywały temperaturę zbliżoną do 40 stopni Celsjusza, co oznaczało jeszcze większy upał niż podczas sobotniego barażu rozegranego w Pietrowicach Wielkich.

(greh)
Reklama
Aktualności28 czerwca 202611:37

Muzyczno-folkowe powitanie wakacji na Zamku Piastowskim na bis!

Muzyczno-folkowe powitanie wakacji na Zamku Piastowskim na bis! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Jan Ptak, Mirosław Kościelniak
Aktualności27 czerwca 202607:33

Noc Kultury 2051 otworzyła jubileusz 25-lecia RCK

Noc Kultury 2051 otworzyła jubileusz 25-lecia RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.