Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 lutego 202009:44

Raport 998. Wiatr przysporzył pracy strażakom

Raport 998. Wiatr przysporzył pracy strażakom - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Piętnaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz w czasie minionego weekendu. Większość z nich dotyczyła usuwania skutków silnego wiatru, który nawiedził powiat w niedzielę.

Pierwsza weekendowa interwencja strażaków miała miejsce w sobotę o godzinie 8.04 w Raciborzu przy ulicy Reymonta. Przejeżdżający zgłosił dym wydobywający się z drzewa. Po dojeździe na miejsce strażacy potwierdzili zgłoszenie, po czym przystąpili do gaszenia palącego się pnia. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 9.00 w Nędzy. Jeden zastęp miejscowego OSP został zadysponowany do usunięcia tłucznia wysypanego na jezdnię.

O godzinie 9.22 napłynęło zgłoszenie o kolizji przy ulicy Ogrodowej. Strażacy zostali zadysponowani do usunięcia wycieków. Po dojeździe na miejsce okazało się, że zdarzenie drogowe miało miejsce po godzinie 7. Strażacy nie potwierdzili wycieków, uprzątnęli jednak szkło znajdujące się na jezdni.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 9.55 w Nędzy przy ulicy Jesionowej. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do rozszczelnienia cysterny kolejowej przewożącej butan. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP i dwa zastępy miejscowego OSP. Po dojeździe na miejsce strażacy dokonali kontroli składu i pomiarów atmosfery. Ostatecznie okazało się, że plama widoczna na zaworze spustowym była spowodowana topnieniem lodu.

O godzinie 12.38 doszło do kolejnej interwencji, która miała miejsce w Kornowacu. Silny wiatr spowodował zerwanie kabla telefonicznego, który zwisał w niebezpiecznej odległości od jezdni. Do akcji zadysponowano jeden zastęp OSP. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie poinformowali zarządcę infrastruktury.

Kolejna strażacka interwencja miała miejsce o godzinie 14.55 przy ulicy Cegielnianej w Raciborzu. W jednym z domów jednorodzinnych doszło do pożaru sadzy w kominie. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP i jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru, sprawdzeniu atmosfery przy użyciu detektora wielogazowego, oraz sprawdzeniu komina przy pomocy kamery termowizyjnej. Na szczęście obyło się bez strat i osób poszkodowanych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było złe utrzymanie komina i duża ilość sadzy.

O godzinie 15.45 jeden zastęp OSP zadysponowano do Makowa na ulicę Spółdzielczą. Ze zgłoszenia wynikało, że na jezdni znajduje się konar drzewa. Strażacy usunęli przeszkodę. Podobne zdarzenia miały miejsce o godzinie 22.41 w Tworkowie na ulicy Dworcowej, w Pietrowicach Wielkich na Bończyka (godz. 23.17) oraz w Babicach na Rudzkiej (godz.23.55). W zdarzeniach tych udział brały cztery zastępy OSP i jeden zastęp PSP.

Poniedziałek rozpoczął się dla raciborskich strażaków punktualnie o północy. Zostali wtedy zadysponowani do usunięcia konara drzewa w Nędzy przy ulicy Gliwickiej. Z kolei o godzinie 5.13 do Powiatowego Stanowiska Kierowania napłynęła informacja z instalacji wykrywania pożarów z jednego z ochranianych obiektów przy ulicy Starowiejskiej. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP i jeden zastęp OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce zagrożenia jednak nie potwierdzono. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy z instalacji wykrywania.

O godzinie 7.55 jeden zastęp z Reymonta pognał do Jastrzębia, skąd napłynęła informacja o konarze na jezdni. Strażacy prowadzili także działania na Placu Jagiełły w Raciborzu. Doszło tam do naderwania blachy na dachu budynku.

Autor: red., fot. arch. portalu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 maja 202623:25

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Piłkarskie emocje towarzyszyły kibicom od piątku do niedzieli. Rozegrano kolejne mecze na poziomie od IV ligi do C klas Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności5 maja 202613:21

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Powiat:

Temat podniósł radny powiatowy Krzysztof Bajerski (Lepszy Powiat). Wody Polskie potwierdziły, że wciąż obowiązują zalecenia ograniczające funkcjonowania obiektu.

opr. red., fot. arch. portalu/Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 maja 202601:11

One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO]

One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sobotnie spotkanie przy ulicy Łąkowej miało wyraźnego faworyta. Piętnaście punktów różnicy w tabeli dzieliło LKS Gamów i LKS Nędza przed pierwszym gwizdkiem. Gamów, z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów, zamykał ligową stawkę i właściwie mogli już oswajać się z myślą o spadku. Goście znajdowali się w nieco lepszym położeniu, jednak wciąż nie mogli być pewni utrzymania, co sprawiało, że w meczu tym interesował ich wyłącznie komplet punktów.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia5 maja 202612:45

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Raport z działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Raciborskiego w roku 1911 (Bericht über die Tätigkeit des Verbandes der Freiwilligen Feuerwehr des Lankreises Ratibor im Jahre 1911) - ciekawy dokument z raciborskiego archiwum, przytoczony z okazji wspomnienia św. Floriana przez dh. Brunona Stojera z OSP Pietrowice Wielkie.

opr. Brunon Stojer, fot. arch. WiAi WAW
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.