Racibórz znalazł się na liście obwodnic. Jest jednak jeden kruczek!

- 14 lutego ruszyły konsultacje publiczne projektu Ministerstwa Infrastruktury pn. Program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Na liście zadań możliwych do realizacji znalazła się obwodnica Raciborza. Uwagi do programu można zgłaszać do 20 marca - informuje Urząd Miasta. Warto jednak wczytać się w dokument.
- Program budowy obwodnic ma na celu wskazanie inwestycji w zakresie drogowych obejść miejscowości, dzięki którym nastąpi wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miejscowości. Ma to przynieść szereg korzyści, w tym szczególnie poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz poprawę sytuacji związanej z natężeniem ruchu poprzez m.in. rozdzielenie ruchu ciężarowego od ruchu pasażerskiego, czy pieszego. Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy (przebywający aktualnie w Warszawie) aktywnie zabiega o wpisanie na listę zadań do realizacji obwodnicy Raciborza, którą zaplanowano jako przedłużenie drogi Racibórz – Pszczyna. Dzięki temu połączeniu uda się ograniczyć niebezpieczne sytuacje na raciborskich drogach oraz uporządkować i wyprowadzić ciężki transport z centrum miasta. Ministerstwo Infrastruktury opublikowało 13 lutego 2020 r. wstępną listę planowanych obwodnic. W projekcie programu załączono listę zadań inwestycyjnych możliwych do realizacji w ramach ww. Programu. Na tej liście znajduje się obwodnica Raciborza - informuje dziś ratusz.
Poddany pod konsultacje dokument [pobierz tutaj] zawiera dwie listy. Pierwsza to lista stu zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach Programu, opublikowana wcześniej, 8 lutego, przez resort infrastruktury. Wśród stu zadań nie ma Raciborza. Druga lista, obejmująca zadania inwestycyjne możliwe do realizacji w ramach Programu, bez wskazania daty, obejmuje 53 lokalizacje. To na niej umieszczono Racibórz. O sprawie pisaliśmy [tutaj]



![Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768594488bez-nazwy-50-.jpg)
![Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176859580117685952154j0a8699-.jpg)




![Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768599501dsc-7699-298-.jpg)
![Nowa strzelnica w Ekonomiku otwarta dla młodzieży i organizacji proobronnych [FOTO i WIDEO] Nowa strzelnica w Ekonomiku otwarta dla młodzieży i organizacji proobronnych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768476573img-3490-.jpg)
![Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768602821dsc-2301-.jpg)









![X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768648302dsc-0207-.jpg)


![Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768558478img-5314-.jpg)



























Komentarze (0)
Dodaj komentarz