Dwie dekady Potteromanii w Polsce. Wielki konkurs raciborskiej biblioteki

Potteromaniacy – książki w dłoń! Raciborska biblioteka ogłasza wielki konkurs wiedzy ze wszystkich siedmiu tomów najpopularniejszego cyklu powieściowego na świecie! Ruszyły zapisy.
Pierwsza książka z cyklu o młodym czarodzieju trafiła w ręce czytelników w 1997 roku. Polskie tłumaczenie ukazało się dopiero trzy lata później, w 2000 roku. Od tego czasu, na całym świecie sprzedano już ponad pół miliarda egzemplarzy książek a wydawnictwo Bloomsbury policzyło, że – statystycznie rzecz ujmując – jeden na piętnastu mieszkańców naszej planety posiada książkę o Harrym Potterze. Te liczby robią wrażenie!
Chcąc przypomnieć najważniejsze wydarzenia ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, raciborska biblioteka ogłasza wielki konkurs wiedzy z siedmiu tomów cyklu „Harry Potter” J.K. Rowling: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”, „Harry Potter i Czara Ognia”, „Harry Potter i Zakon Feniksa”, „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Harry Potter i Insygnia Śmierci”.
Kto jeszcze nie przeczytał któregoś z tomów, będzie miał okazję nadrobić zaległości, szczególnie w trakcie nadchodzących świąt i ferii zimowych. A kto przeczytał wszystkie, może po prostu sprawdzić swoja wiedzę. Wszystkie części są oczywiście dostępne w oddziałach i filiach raciborskiej biblioteki. Konkurs odbędzie się 24 marca 2020 r. o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Jana Kasprowicza 12. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca.
Szczegółowy regulamin i formularze zgłoszenia dostępne są TUTAJ.
fot. filmweb.pl



![Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] Full Moon Festival 2026. Największa noc już za nami, dziś darmowy finał w Browarze [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785052299dsc-0479-.jpg)
![Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] Krowiarki przeżyły oblężenie. Włoska odsłona Fanny Days ściągnęła tysiące ludzi [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785099433img-5266-.jpg)




![Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785229235os-wiadczenia-2-.jpg)







![Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785183617photo-24-z-70-.jpg)
































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany