Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 listopada 201911:21

Szczęśliwa mama - szczęśliwe dziecko. Warsztaty w bibliotece w Ocicach

Szczęśliwa mama - szczęśliwe dziecko. Warsztaty w bibliotece w Ocicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Stymuluje układ nerwowy, usprawnia krążenie, uspokaja i relaksuje a dodatkowo pozwala nawiązać głęboką więź z dzieckiem. Mowa o masażu Shantala, który był tematem kolejnego ciekawego wykładu z elementami warsztatu zorganizowanego przez bibliotekę w Ocicach. Spotkanie poprowadziła fizjoterapeutka dzieci i niemowląt Magdalena Procajło.

Tak mógłby się rozpoczynać każdy weekend! Przy blasku świec, relaksującej muzyce i na wygodnych pufkach każdy z uczestników mógł liczyć na odrobinę relaksu po ciężkim tygodniu pracy. Na początku prowadząca zaprezentowała wykład „Masaż Shantala jako jeden z elementów prawidłowej stymulacji dziecka”. Obecne na spotkaniu kobiety w ciąży i mamy z młodszymi dziećmi poznały podstawowe techniki masażu oraz warunki niezbędne do osiągniecia zamierzonego efektu, takie jak odpowiednia temperatura pomieszczenia, nastrojowe światło, wygodna pozycja czy równie istotne – odpowiednie nastawienie zarówno osoby masującej jak i masowanej. Po części teoretycznej, każdy mógł wypróbować masażu w parze z innym uczestnikiem.

Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że odrobina przyjemności należy się każdemu, dlatego zarówno organizatorzy jak i prowadząca zapewnili, że warsztaty masażu Shantala powrócą jeszcze do biblioteki!

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 lipca 202522:58

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO]

Międzynarodowy Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

W sobotę, 5 lipca na boisku KS Kolejarz Chałupki odbył się wyjątkowy sportowy festiwal – Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. Organizatorem wydarzenia był KS Kolejarz Chałupki, który już od lat z powodzeniem integruje lokalną społeczność wokół piłki nożnej i tradycji sportowej, we współpracy z Gminą Krzyżanowice.

Th
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 lipca 202522:35

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO]

70 lat OSP w Nowej Wiosce [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

5 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wiosce (gmina Krzyżanowice) obchodziła jubileusz siedemdziesięciolecia istnienia. Obchody jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach, którą odprawił ks. proboszcz Piotr Kuc. Następnie strażacy i ich goście przejechali do remizy w Nowej Wiosce, gdzie odbyła się uroczystość.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.