Przed mostem na Rudzkiej powstaje węzeł komunikacyjny

To element budowanej wschodniej obwodnicy miasta, biegnącej od Miedoni (DK 45) do Piaskowej - Rybnickiej.
Przed mostem na Uldze projektanci przewidzieli węzeł typu Karo ze skrzyżowaniami łącznic z ul. Rudzką w formie skrzyżowań skanalizowanych, sterowanych sygnalizacją świetlną. - Łącznice zaprojektowano jako łącznice typu P1, jednokierunkowe o szerokości jezdni 6,0 m z opaskami. W ciągu ul. Rudzkiej zaprojektowano lewoskręty dla pojazdów jadących do Rudnika i Rybnika. Ul. Rudzka będzie skanalizowana wyspami dzielącymi. Wzdłuż ul. Rudzkiej zaprojektowano obustronne chodniki oraz jednostronną dwukierunkową ścieżkę rowerową z uwagi na ruch pieszy i rowerowy, występujący wzdłuż wałów przeciwpowodziowych - tyle fachowo, na podstawie dokumentacji. Jak to będzie wyglądało w terenie widać na zdjęciach w galerii - to wizualizacje Urzędu Miasta oraz fragmenty dokumentacji - można je obejrzeć [tutaj].
W galerii poniżej zdjęcia aktualnego postępu robót na wysokości żwirowni oraz od Rudzkiej w stronę mostu kolejowego.
Obwodnica, którą na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach za ponad 296 mln zł wybuduje do końca lutego 2022 r. firma Strabag Infrastruktura Południe, będzie miała 7,83 km długości. Formalnie będzie to nowy ślad drogi wojewódzkiej nr 935 - od Miedoni do Rudzkiej jednojezdniowy w każdą stronę, dalej dwujezdniowy. Skrzyżowanie Rybnicka-Piaskowa zostanie zamienione w rondo.







































![Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761656995seniorzy-.jpg)













![Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO] Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1761515464gre00923-.jpg)































Komentarze (0)
Dodaj komentarz