Wina i chwała, fakty i wiedza. Posłanka Lenartowicz o partyjnej polityce PiS

- O informacjach w przestrzeni publicznej i w mediach, deprecjonujących wysiłek poprzednich ekip mówiła wczoraj na sesji Rady Powiatu posłanka Gabriela Lenartowicz (PO). Poszło o to, kto przygotował projekty, a kto tylko podpisywał umowy [WIDEO].
Posłanka PO, była szefowa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i wicewojewoda, członkini gabinetu cieni PO, nawiązała do inwestycji drogowych, którymi teraz - jak dodała - chwali się obecna ekipa, choć przygotowali je poprzednicy. Podała przykład mającej ruszyć wkrótcy budowy obwodnicy wschodniej Raciborza (od Miedoni do Piaskowej-Rybnickiej) jako części drogi regionalnej do Rybnika i Pszczyny. Dokumentacje przygotowano w minionej kadencji. Rolę lidera pełnił Racibórz. Ekipie PiS przyszło rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowy. - Wystarczy być piśmiennym - ironizowała o roli obecnych władz.
Apelowała, by docenić wysiłek tych wszystkich, którzy się przyczynili do realizacji tych zadań. Mowa też była o budowie nowego mostu w Rudach na Rudzie oraz drodze wojewódzkiej nr 935 - ta dokumentacja też powstała w poprzedniej kadencji, w tej ogłoszono przetarg i wyłoniono wykonawcę. - To brak szacunku dla tych, którzy przy tym pracowali - tak oceniła działania obecnych władz, dodając, że mosty nie są polityczne, są dla ludzi.
Wskazała trzeba lobbować za remontem dworca, bo - jak dodała - nie ma go w żadnych planach budżetowych. Wymieniała remonty dróg prowadzonych przez poprzedników - remont Odrostrady, Bosackiej, Armii Krajowej i Rudzkiej w Raciborzu, Kolejowej w Krzyżanowicach, czy przebudowa drogi do Pietrowic Wielkich od Głubczyckiej do Żerdzin, wiaduktu w Nędzy oraz remont drogi Kuźnia Raciborska-Ruda Kozielska.
- Tak wygląda real - skwitowała. - Trudno mieć pretensje do obecnej ekipy, bo kadencja trwa rok, nie można więc przypisywać winy, ale też nie można sobie przypisywać chwały. W tej kadencji nie zaprojektowano ani jednego kilometra drogi - dodała, apelując o to, by uczciwie o tym mówić.
(w)
Wystąpienie posłanki G. Lenartowicz można obejrzeć [tutaj], początek czas 1:54:50
















































![Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] Uwaga! Ważna informacja dotycząca parkingu przy Szpitalu Rejonowym w Raciborzu [KOMUNIKAT] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781849472grafika-1-nowy-cennik-vii-2026-.png)








![Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] Policjanci i świadek uratowali 89-letnią kobietę po nagłym zatrzymaniu krążenia w Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178185364655-941825-2-.jpg)







![XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] XV Gala Zespołu Tanecznego SKAZA rozpoczęta. Pierwsza odsłona za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781935704dsc-4054-.jpg)





![Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] Średniowiecze ożyło w Raciborzu! Wielka bitwa wojów i klimat dawnych wieków w Arboretum [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781953743dsc-4569-2-.jpg)

![Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] Wielka bitwa pod Raciborzem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990054bez-nazwy-228-.jpg)


![Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] Młody Widzew bezkonkurencyjny w Raciborzu. Zwyciężył w międzynarodowym V4Cup [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781976441dsc-2797-.jpg)














![Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] Dzień średniowiecznych emocji w obiektywie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781990929dsc-3251-.jpg)






Komentarze (0)
Dodaj komentarz