Ekspresowe tempo z nową karetką. Jest kasa, potrzeba wniosku

Powiat raciborski poinformował wczoraj, że szpital otrzymał 400 tys. zł na nową karetkę do punktu stacjonowania w Krzyżanowicach. Kilka godzin później posłanka Katarzyna Dutkiewicz (PiS) napisała, że pieniądze trafią do naszego powiatu jeśli szpital złoży poprawnie wniosek. Powstaje więc pytanie, czy ambulans do nas dojedzie.
- Dobre wieści z Ministerstwa Zdrowia. Do powiatu raciborskiego trafi już drugi nowy ambulans. Tym razem ministerstwo przekaże na ten cel 400 tysięcy złotych. Pojazd będzie stacjonował w Ośrodku Zdrowia w Krzyżanowicach – informuje Zarząd Powiatu Raciborskiego. Pieniądze pozyskano w efekcie starań Katarzyny Dutkiewicz posłanki na Sejm RP – mówi starosta Grzegorz Swoboda, dziękując jednocześnie za zaangażowanie w pozyskiwanie środków - czytamy w komunikacie władz powiatu.
- Dobre wieści docierają do Raciborza z resortu zdrowia. Decyzją Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego Ministerstwo planuje przeznaczyć 400 tysięcy złotych na sfinansowanie zakupu ambulansu dla raciborskiej lecznicy. Po stronie raciborskiego Szpitala Rejonowego pozostaje poprawne złożenie wniosku o przyznanie dotacji, która umożliwi zakup ambulansu z przeznaczeniem dla Ośrodka Zdrowia w Krzyżanowicach. Cieszę się, że mam możliwość współuczestniczyć w działaniach przynoszących wymierne korzyści dla mieszkańców naszego regionu - napisała z kolei posłanka Dutkiewicz, do niedawna radna powiatowa PiS, szefowa komisji zdrowia, starająca się o reelekcję.
Jak to jest z karetką zapytaliśmy starostę Grzegorza Swobodę. Ten informuje, że 31 lipca tego roku dyrekcja szpitala otrzymała pismo z Ministerstwa Zdrowia, w którym mowa, że z budżetu resortu zaplanowano w tym roku przeznaczyć dla raciborskiej lecznicy 400 tys. zł na zakup ambulansu. Chodzi o ambulans drogowy typu B i C w zespole ratownictwa medycznego. Do pisma załączony był wniosek do wypełnienia oraz - do akceptacji - wzór umowy na udzielenie dotacji. Resort prosi o szybkie wypełnienie wniosku ze względu na "napięty harmonogram" oraz "ograniczoną dostępność środków". Dyrekcja szpitala wysłała wypełniony wniosek 6 sierpnia.
(waw)






















![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)






















![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)

![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz