Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 marca 202608:08

47 wykroczeń podczas akcji Bezpieczny Cyklista w powiecie raciborskim

47 wykroczeń podczas akcji Bezpieczny Cyklista w powiecie raciborskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Policjanci z Raciborza przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczny Cyklista”. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów oraz przypomnienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o konieczności przestrzegania obowiązujących przepisów.

W piątek na terenie powiatu raciborskiego mundurowi prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo osób poruszających się rowerami. W trakcie akcji „Bezpieczny Cyklista” kontrolowano zarówno rowerzystów, jak i innych uczestników ruchu drogowego, zwracając uwagę na zachowania mogące stwarzać zagrożenie na drodze.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili łącznie 47 wykroczeń drogowych. Dwanaście z nich zostało popełnionych przez samych rowerzystów, natomiast aż 35 dotyczyło zachowań innych uczestników ruchu wobec osób poruszających się jednośladami.

W czasie akcji na drogach powiatu raciborskiego doszło również do czterech niegroźnych kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali także kierującego rowerem, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Funkcjonariusze przypominają, że rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, a bezpieczeństwo na drodze zależy zarówno od niego samego, jak i od innych kierujących. Wskazane jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonie skrzyżowań oraz dbanie o widoczność poprzez korzystanie z oświetlenia i elementów odblaskowych. Kierowcy powinni natomiast pamiętać o zachowaniu bezpiecznego odstępu podczas wyprzedzania rowerzystów oraz o wzajemnym szacunku na drodze.

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 marca 202613:06

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO]

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
77
Racibórz:

W czwartek, 19 marca, przed wejściem do Urban Labu w Raciborzu odbył się briefing prasowy posłanki Gabriela Lenartowicz. Głównym tematem spotkania był program SAFE oraz jego znaczenie dla rozwoju regionu, szczególnie w kontekście decyzji prezydenta Karol Nawrocki o zawetowaniu ustawy regulującej zasady wykorzystania środków z tego mechanizmu.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie20 marca 202613:10

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]

Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 20 marca raciborską Akademię Nauk Stosowanych odwiedził wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, Marek Gzik. Wizycie towarzyszyli parlamentarzyści regionu – posłanka Gabriela Lenartowicz oraz senator Henryk Siedlaczek. Spotkanie było okazją do zaprezentowania potencjału uczelni, jej zaplecza dydaktycznego oraz planów rozwojowych na najbliższe lata.

red.
Reklama
Sport20 marca 202614:49

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.