Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 listopada 202213:09

Seria fałszywek ujawnionych przez śląskich pograniczników z Raciborza

Seria fałszywek ujawnionych przez śląskich pograniczników z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W ciągu ostatnich trzech dni funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach, podległej Śląskiemu Oddziałowi Straży Granicznej w Raciborzu, zatrzymali czterech cudzoziemców, którzy w katowickim porcie lotniczym próbowali przekroczyć polską granicę posługując się fałszywymi dokumentami.

Do zatrzymania dwóch cudzoziemców doszło na katowickim lotnisku, po przylocie samolotu rejsowego z Grecji. Mężczyźni w trakcie kontroli posłużyli się dokumentami, których autentyczność wzbudziła podejrzenia przeprowadzających kontrolę funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach. W trakcie dalszych czynności prowadzonych w obecności tłumacza ustalono ich prawdziwe obywatelstwo. Mężczyźni podający się za obywateli Belgii oraz Meksyku okazali się być Syryjczykami. Ponadto w bagażu jednego z zatrzymanych ujawniono dodatkowo fałszywy włoski i rumuński dowód osobisty.

Za popełnione przestępstwo jeden z obywatele Syrii usłyszał zarzuty przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i posłużenia się jako autentycznym podrobionym na wzór oryginału dokumentem. Z kolei drugi usłyszał zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i posłużenia się dokumentem stwierdzającym tożsamości innej osoby. Dodatkowo przedstawiono mu zarzut czynienia przygotowań do posłużenia się na terenie Unii Europejskiej jako autentycznym, sfałszowanym włoskim i rumuńskim dokumentem. Wobec Syryjczyków wszczęte zostało postępowanie administracyjne dotyczące wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu.

Kolejni dwaj cudzoziemcy przylecieli ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obywatele Pakistanu do kontroli okazali swe oryginalne dokumenty paszportowe wraz z zamieszczonymi w nich polskimi wizami. Funkcjonariusze zauważyli, że dokumenty pobytowe odbiegają od wzoru i jak się okazało, wizy o tych numerach wystawione zostały na obywateli Ukrainy. Tak też było z posiadanymi przez nich zezwoleniami na pracę. Dokumenty te również zostały zarejestrowane na innych cudzoziemców. Jeden z Pakistańczyków posiadał także podrobione prawo jazdy. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom i posłużenia się jako autentycznym podrobionym na wzór oryginału dokumentem. Ponadto jeden z nich usłyszał zarzut dotyczący czynienia przygotowania do posłużenia się na terenie UE jako autentycznym, podrobionym na wzór oryginału dokumentem w postaci pakistańskiego prawa jazdy.

Obaj Pakistańczycy przyznali się do zarzucanych im czynów, odmówili składania wyjaśnień oraz złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej bez przeprowadzenia rozprawy sądowej i wyrazili zgodę na zaproponowaną przez prokuratora karę.

Autor: ŚOSG Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności3 grudnia 202218:54

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu

Zmarł były proboszcz w Raciborzu-Brzeziu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. stanislaw-zory.pl
Aktualności3 grudnia 202209:26

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką?

Czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej może odesłać dziecko z gorączką? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał RPP/fot. Victoria_Watercolor/pixabay.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 grudnia 202215:58

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO]

Unia – Górnik. Remis na pożegnanie boiska [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Po wielu latach starań boisko Unii Racibórz przy ulicy Srebrnej przejdzie gruntowny remont. Dziś, 3 grudnia 2022, rozegrano spotkanie pożegnalne. Zmierzyły się zespoły młodzików Unii i Górnika.

opr. (greh), fot. Piotr Bednarz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport4 grudnia 202221:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 25.11.2022
25 listopada 202209:38

Nasz Racibórz 25.11.2022

Nasz Racibórz 18.11.2022
23 listopada 202216:14

Nasz Racibórz 18.11.2022

Nasz Racibórz 11.11.2022
16 listopada 202221:26

Nasz Racibórz 11.11.2022

Nasz Racibórz 04.11.2022
8 listopada 202219:20

Nasz Racibórz 04.11.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.