Brama zaznaczona

Przy ul. Odrzańskiej trwa układanie czerwonej kostki brukowej, która pokaże, gdzie dawniej stała Brama Odrzańska.
Bramę odkryto w tym roku podczas modernizacji Odrzańskiej. Na niewielkiej głębokości archeolodzy natrafili na relikty dobrze zachowanych murów i fundamentów. Odsłonili je w całości, sfotografowali i szczegółowo udokumentowali odkrycie. Prezydent zdecydował, że lokalizacja bramy zostanie pokazana w bruku. W tym celu wyciągnięto dotychczasową kostkę i włożono czerwoną.
To już drugi tzw. świadek historii w Raciborzu. Pierwszy znajduje się na Rynku. Niedaleko kościoła św. Jakuba widać ciąg cegieł, pokazujących gdzie dawniej przebiegał mur wokół tej świątyni.
(w)

![Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie z degustacją [ZAPROSZENIE] Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie z degustacją [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774473728gemini-generated-image-97wlcl97wlcl97wl-.png)






![25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] 25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774436076krew-.jpg)

















![Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] Dzień otwarty w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774456568ans-354-kopia-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany