ŚOSG: zatrzymanie w Pyrzowicach

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, w trakcie prowadzonej na lotnisku w Pyrzowicach kontroli granicznej, ujawnili 4 poszukiwanych obywateli Polski.
Dwóch z nich było poszukiwanych w związku z uchylaniem się od odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa. Byli to mężczyźni w wieku 29 i 49 lat. Pierwszy, zamieszkały obecnie w Wielkiej Brytanii, zamierzał odlecieć samolotem rejsowym do Londynu. W trakcie sprawdzania danych z jego paszportu okazało się, że figuruje w komputerowej bazie jako osoba poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Będzinie w związku z niezapłaceniem kary grzywny orzeczonej w związku z popełnionym przestępstwem przeciw wiarygodności dokumentów. Drugi z mężczyzn, zamieszkały obecnie w Irlandii był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Krakowie. On również uchylał się od zapłacenia kary grzywny, ale za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się pod wpływem alkoholu. 49-latek był pasażerem samolotu odlatującego do Irlandii. Po konsultacji z organami poszukującymi, obu mężczyznom umożliwiono zapłacenie zaległych kar, a następnie zwolniono.
Kolejni dwaj obywatele Polski byli poszukiwani przez policję celem ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Pierwszy – mieszkający w Wielkiej Brytanii 23-latek, został ujawniony po przylocie z Londynu. Drugi – 30-latek, został ujawniony w trakcie odprawy granicznej na odlot do Irlandii, gdzie aktualnie mieszka. Po konsultacji z organami poszukującymi i zakończeniu niezbędnych czynności, osoby te zostały zwolnione.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany