Remont Małżeński 2012 - Opole

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2012r. w kościele seminaryjno-akademickim (ul. Drzymały 1) po raz czwarty odbędzie się Remont Małżeński - weekendowy cykl spotkań formacyjnych dla małżonków. Tematem tegorocznego „Remontu” będzie odpowiedzialność za życie i wiarę.
Spotkania prowadzić będzie ks. Eugeniusz Ploch oraz małżeństwo Eweliny i Roberta Olenderów – wolontariuszy Służby Rodzinie Ruchu Nowego Życia
piątek, 30 listopada 2012
· godzina 20.00-21.45 – śpiewy uwielbienia, konferencja Eweliny i Roberta Olender, modlitwa adoracyjna
sobota, 1 grudnia 2012
· godzina 18.00-19.30 – świadectwa, uwielbienie, konferencja Eweliny i Roberta Olender, modlitwa adoracyjna
· od godziny 19:30 – okazja do spowiedzi
niedziela, 2 grudnia 2012
· godzina 9.30 – Eucharystia rodzinna
· godzina 11.00 – spotkanie z Eweliną i Robertem Olender, w tym czasie dla dzieci spotkanie i zabawy
PRZESŁANIE 2012 – ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ŻYCIE I WIARĘ:
Kto nie chciałby zajmować wysokiego stanowiska w firmie? Wydaje się, że tym, którzy mają właśnie taką pozycję, niczego nie brakuje: mają dużo pieniędzy, są poważani, stać ich na bardzo drogie wyjazdy, itd. Tylko pozazdrościć. Czy tak jest naprawdę? Chyba jedynie ci, którzy zajmują te stanowiska, wiedzą, że przede wszystkim ciąży na nich ogromna odpowiedzialność.
Patrząc z boku na życie małżonków, można mieć wrażenie, że są spełnieni, że do szczęścia nic im nie potrzeba. Można nawet pozazdrościć: piękna żona, przystojny mąż, dobre dzieci, śliczne mieszkanie. Paweł powiedział kiedyś: Dopóki nie miałem własnej rodziny, myślałem, że bycie mężem i ojcem to sielanka. Myślałem, że będziemy chodzić z żoną na spacery, latem wyjeżdżać nad morze, a zimą w góry. Wyobrażałem sobie, że całe wieczory będziemy spędzać przy kominku, bawiąc się z dziećmi. Paweł jest dziś mężem i ojcem. Ma śliczną żonę i czworo dorastających dzieci. Dzisiaj mówi tak: Widzę, że moje marzenia się spełniają. Nie ukrywam jednak, że dopiero teraz wspólnie z żoną uczymy się siebie nawzajem. Uczymy się tego, jak być dla siebie darem. Okazuje się jednak, że przede wszystkim jesteśmy dla siebie zadaniem! Jednym zdaniem: małżeństwo to dar i zadanie, czyli odpowiedzialność.
Odpowiedzialność za życie i za wiarę! Taki będzie temat tegorocznych rekolekcji małżeńskich. Dlaczego właśnie taki? Aby pomóc małżonkom i rodzicom na nowo odkryć piękno daru, jakim jest życie i wiara, a także spróbować określić zadania wynikające z niego.
Zapraszamy na Remont Małżeński, aby odkryć piękno i przyjąć wezwanie płynące z faktu bycia małżonkiem i rodzicem.
ks. Eugeniusz Ploch
Wszelkie informacje dostępne są na stronie http://remontmalzenski.pl/
Plakat w załączeniu.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany